1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Dede’yi kaçırıp döverek öldürmekle suçlanıyorlar...
Dede’yi kaçırıp döverek öldürmekle suçlanıyorlar...

Dede’yi kaçırıp döverek öldürmekle suçlanıyorlar...

Mağusa’da önceki gün Kennedy Taomwabwa Dede’yi ciddi şekilde darp ederek ölümüne neden oldukları iddia edilen 3 zanlı dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı... Aranan 4 kişi ise kayıplara karıştı...

A+A-

Mağusa’da Çanakkale Göletinde önceki gün bulunan ve cinayete kurban gittiği tespit edilen 28 yaşındaki Nijerya uyruklu Kennedy Taomwabwa Dede’yi evinden kaçırarak ciddi şekilde darp ettikten sonra ölümüne neden olduğu iddia edilen 3 zanlı dün Mağusa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı. “Adam öldürme”, “İnsan kaçırma” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla ilgili olarak dün mahkemeye çıkarılan 22 yaşındaki zanlı Zekeriya Kurucu, 18 yaşındaki zanlı Ozan Körkurt ve baş harfleri B.Ç olan 16 yaşındaki kız zanlı aleyhine 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edildi. Mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen ve kayıplara karışan N.Ş (E-28), O.K (E-21), S.D (K-17) ve A.S (K-28) ise her yerde aranıyor. Dede’nin ölüm sebebi ise dün yapılan otopsi neticesinde “Dıştan alınan darbelere bağlı olarak beyin kanaması ve akciğer yaralanması” olarak tespit edildi.

Polis: “Arabaya zorla bindirip kaçırdılar...”

Meselenin tahkikat subayı Müfettiş Erkan Yahat, zanlı Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt ve B.Ç’nin yanlarında tespit edilemeyen 2 erkek ve 2 bayanla birlikte 29 Ocak tarihinde saat 21:45’te Kali Land bölgesinde bulunan Kuzenler Apartmanı Daire 7’de ikamet eden Kennedy Taomwabwa’yı evi içerisinde darp ederek hilafı dışında zorla evden çıkardıklarını açıkladı. Zanlı Kurucu, Körkurt ve B.Ç’nin aranmakta olan diğer 4 zanlı ile birlikte Dede’yi darp ederek evden çıkarmasından sonra zanlı Zekeriya Kurucu’ya ait GU 042 plakalı araca zorla bindirerek kaçırdıklarını belirten Yahat, Dede’yi Çanakkale Göletine götürdüklerini ve orada da ciddi şekile Dede’yi darp ederek ölümüne neden olduklarını açıkladı. Yahat, zanlıları görgü tanıkları sayesinde tespit ettiklerini belirterek, 4 kişinin ise arandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ve meselenin ciddi olduğunu belirten Yahat, her 3 zanlının da 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı B.Ç: “Onların yanında değildim...”

Mahkemede söz alan 16 yaşındaki zanlı B.Ç olay yerinde olduğunu kabul ettiğini ancak onların yanında olmadığını beyan etti.

Zanlı B.Ç’nin babası: “Avukat tutmayacağım...”

Mahkemede bulunan 16 yaşındaki zanlı B.Ç’nin babası, kızına sahip çıkmadı. B.Ç’nin babası, Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları’na “Avukat tutmayacağım. Suçu varsa cezasını çeksin. Bu millete kötü örnek olmasın. Kızımsa da gereğinin yapılmasını istiyorum” dedi. B.Ç’nin ablası ise yargıca “İsterse devletin ücretsiz avukatlarından yararlansın” diyerek babasına destek oldu.

2 gün tutuklu kalacaklar...

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt ve B.Ç’nin 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Bu haber toplam 5636 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler