1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘DAYATMALARLA İŞ OLMAZ’
‘DAYATMALARLA İŞ OLMAZ’

‘DAYATMALARLA İŞ OLMAZ’

KKTC Hentbol Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta başı üye kulüpleri ile yaptığı toplantıda kulüplere mühürlemeleri ve imzalamaları için dağıtılan “TAAHHÜTNAME” ile ilgili ulaştığımız federasyona üye kulüp yetkilileri, bu taahhütname federas

A+A-

 

 

KKTC Hentbol Federasyonu’nun geçtiğimiz gün üye kulüplere verdiği taahhütnameye karşılık, gazetemize tepkiler gelmeye başladı. Kulüp yetkilileri taahhütnameye imza vermeyeceklerini ve ligin de bir an önce başlaması gerektiğini açıkladılar

 

Hüseyin KIRAL

 

KKTC Hentbol Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta başı üye kulüpleri ile yaptığı toplantıda kulüplere mühürlemeleri ve imzalamaları için dağıtılan “TAAHHÜTNAME” ile ilgili ulaştığımız federasyona üye kulüp yetkilileri, bu taahhütname federasyonun genel kuruldan onay çıkaramadığı maddelere aklınca dayatma yaparak onay çıkarmaktan başka bir şey değildir açıklamasında bulunuldu.

 

KULÜPLER NE DEDİ?

 

HAKAN ATAMTÜRK (YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ SPOR MÜDÜRÜ)

 

“Beşparmak takımını destekliyorum. Fakat Beşparmak takımı var diye, burada ki Büyük Erkekler ligi etkilenecekse yanlış yapılıyor demektir. Geçtiğimiz sezon iki ayda lig tamamlandı, yine ayni şey olacaksa hiç yapılmasın. Ligin Nisan’da başlamasına sıcak bakmıyorum. Federasyonun dağıtmış olduğu taahhütname elime henüz geçmedi, fakat genel kurula danışmadan alacakları her türlü kararı onaylamamızı bizlerden beklemesinler.”

 

CEMAL ERDOĞAN (ESENTEPE HENTBOL TAKIMLAR SORUMLUSU)

 

“Bu taahhütnameyi asla imzalamam. Ne belikli kötüye kullanılmayacağı, bunun garantisini kim verir. Yarın onlar çeker gider, gelen belki kötüye kullanır. Federasyon kendi görevlerini yapsın, bizlerde üye kulüpler olarak üzerimize düşeni yapalım. Lig henüz başlamadı bu beni ve takımımı çok sıkıntıya sokmuştur.”

 

ERİNÇ AYDINOVA (ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ BAŞKANI)

 

“Son iki yılın şampiyonuyuz. Üniversite olarak hentbol takımlarımıza yılda 60-70 Bin TL harcıyoruz. Takımlarım Eylül ayından itibaren çalışmalarını sürdürüyor, fakat henüz hiçbir katagoride ligler başlamadı. Bunu ben, üstlerime anlatamam. Beşparmak takımını destekliyorum ama, onlar orada mücadele ederken bizlerde burada ki takımlarımızla mücadele etmek istiyoruz. O zaman hentbol daha iyi yerlere gelir. Bir de bu dayatma taahhütname çıktı. Bu kulüplere bir dayatmadır, zorlamadır. Federasyon oturacak benim her türlü kararı alacak, ben de bakacağım. Böyle bir uygulama yanlıştır dedi. Federasyon karar üretmek istiyor ise Genel kurulu toplar ve karar verir. Bir kulübün kendisine borcumu var lisanslarını alır lig maçlarına çıkartmaz. Bu taahhütnameyi anlamak mümkün değil.”

    

CİHAN AYDI (MARMARA HENTBOL TAKIMLAR SORUMLUSU)

 

“Taahhütname elime geçmedi ama bana okudular ve asla imzalamam. Federasyonun böyle bir taahhütname imzalatmasına hiç gerek yoktur. Federasyon ligimizi başlatsın başka bir şey istemeyiz.

Geçmişte Tahir Hoca döneminde tüzük gereği ligler Ekim ayı içerisinde başlardı. Fakat o dönemde Ekim yerine Aralık ayında başlaması için yapılan tüzük değişikliği ile federasyona verilen “liglerin başlama tarihini federasyon belirler” yetkisi, federasyon yönetimleri istedikleri gibi düzenlemeye başladı ve ligin başlaması Nisan’a kadar sarktı. Böylesi bir yetkiyi nasıl kullanacaklarının garantisini kim verir. Genel Kurul federasyonun en üst karar organıdır ve hentbolun geleceği için çaba sarf eden kulüpler de hentbolun geleceği içi,n karar verecekse zaten verir.”

           

TURGUT BÜRÜNCÜK (YÜKSELİŞ HENTBOL İHTİSAS KULÜP BAŞKANI)

 

“Hentbol takımlarım aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Son dağıtılan taahhütname elime geldi. Yalnız iş yerimin taşınmasından dolayı henüz incelemedim.”

 

İBRAHİM BAYIKOĞLU (İS-DER HENTBOL TAKIM SORUMLUSU)

 

“Böyle bir taahhütnameye imza koymakla, takımıma ihanet etmiş olurum. Ağustos ayından beridir salanlardayız ve bizler geçen sezonun alt lig büyük erkekler şampiyonuyuz. Geçtiğimiz sezon da ligler Nisan’da başlamıştı ve çok iyi hatırlıyorum federasyon bizlere yeni sezon için en geç Aralık – Ocak ayında başlatacağını söylemişlerdi. Fakat gelinen noktada görünen o ki federasyon Büyük Erkekler Birinci ligini Nisan ayında başlatmayı düşünüyor. Bura da amaç belli olağan üstü genel kurulda geçiremediği maddeyi bu taahhütname yetkisi ile geçirecek. Beşparmak hentbol takımına karşı değilim. Fakat orada ki oyuncular bizlerin kat kat üstünde antremanlar yapıp, üs düzey maçlar yapmaktadırlar. Biz onlarla mücadele asla edemeyiz. Sonradan başıma neler gelecek bilmediğim için bu taahhütnameye imza koymam.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 686 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler