1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DAYATMA YOK'
DAYATMA YOK

'DAYATMA YOK'

Küçük, hükümetin hiçbir yeri kimseye peşkeş çekmediğini, verilemeyecek hesabı da olmadığını ve icraatlarının kendi takdirleri olduğunu söyledi

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, hükümetin ülkedeki hiçbir yeri kimseye peşkeş çekmediğini, verilemeyecek hesabı da olmadığını ve icraatlarının kendi takdirleri olduğunu söyledi. Başbakan Küçük, Haspolat’ta bir vakfa kiralanan arazi konusunda da, “Burayı UKÜ’nün de istediğine dair talep bana gelmedi” dedi.

Başbakan Küçük, Kıbrıs, İlim, Ahlak, Sosyal Yardımlaşma VakfI’na sembolik rakamla kiralanan arazi konusuna değinirken de, UKÜ’nün talebi varken başka bir vakfa kiralanması eleştirisine karşı, “Ben 2 yıldır başbakanım. UKÜ’nün böyle bir talebi bana gelmedi” dedi. Küçük, UKÜ’nün bu talebini ilk kez işittiğini, dolayısıyla kararda bir tercih olmadığını söyledi.

YDÜ’ye İlahiyat Fakültesi izninden sonra Haspolat’ta da ilahiyat bölümü açıldığını kaydeden Başbakan İrsen Küçük, Haspolat’taki arazinin verildiği vakfın 8.5 milyarlık bir yatırım yapacağını, 30 yıl sonra da mülkün tüm yapılarıyla Eğitim Bakanlığı’na veya vakıflara devredileceğini anlattı.

Başbakan Küçük, Türkiye’nin finansmanıyla LTB’nin göstereceği bir yerde külliye yapımı ve Haspolat’ta bir cami yapımı için arazilerin ayrıldığını, iki cami yerine bir cami yapılmasını ve bir kompleks içinde yer almasını uygun gördüklerini kaydetti.

Küçük, şehir içinde kalan ve binaları yetersiz olan liseler için yer aradıklarını, yeni hastane yapılmasının ardından Nalbantoğlu Hastanesi’nin şimdiki yerine okullar kompleksi yapılmasını planladıklarını da açıkladı.

“Hiçbir yeri kimseye peşkeş çekmiyoruz. Verilmeyecek hesabımız da yoktur” diyen Başbakan Küçük, bunların takdir meselesi olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler