1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DAYATMA PAKETLER İPTAL EDİLSİN'
DAYATMA PAKETLER İPTAL EDİLSİN

'DAYATMA PAKETLER İPTAL EDİLSİN'

İzcan, Kıb-Tek'in özerkleşeceği yönünde söz veren Başbakan İrsen Küçük’ün, şartların değiştiği gerekçesi ile bu sözünden cayması durumunun kabul edilemez olduğunu kaydetti

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, Elektrik Kurumu’nun özerkleşeceği yönünde söz veren Başbakan İrsen Küçük’ün, şartların değiştiği gerekçesi ile bu sözünden cayması durumunun kabul edilemez olduğunu kaydetti.

BKP Genel Sekreteri İzcan, yaptığı açıklamada, Elektrik Kurumu’nun özerkleşmesi düşüncesinden vazgeçen UBP hükümetinin, bunu daha önce DAÜ konusunda da yaptığını ifade etti.

UBP’yi “İşbirlikçi Hükümet” olarak nitelendiren İzcan, “Tüm kurumlarımız da olduğu gibi Elektrik Kurumu’nda da yaşanan özelleştirme adı altındaki peşkeş çekme politikası, Ankara’nın dayatma paket ve protokollerinin sonucudur” ve “BKP olarak, Ankara ile imzalanan gizli ve açık protokolleri ve dayatma paketleri tanımadığımızı ve iptal edilmeleri gerektiğini vurguluyoruz” dedi.

Başta CTP ve TDP’ye olmak üzere, tüm sendika ve sivil toplum örgütlerine Türkiye ile imzalanan protokolleri tanımadıklarını açıklamaları çağrısında bulunan İzcan, Kıbrıslı Türklerin kendi kendini yönetmesi için tüm demokrasi güçlerinin bir araya gelmesinin şart olduğunu belirtti.

UBP Hükümeti ve AKP’ye karşı toplumsal direniş geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan İzcan, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Yapılması gereken Elektrik Kurumu’nun özerkleştirilerek, yeniden yapılandırılması ve ülkenin elektrik ihtiyacının ucuz bir şekilde karşılaması için gerekli yatırımların yapılmasıdır. BKP olarak, Elektrik Kurumu’nun elden çıkarılma çabaları karşısında durmaya ve EL-SEN ile her türlü dayanışmayı sergilemeye devam edeceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 489 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler