1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAVUTOĞLU, BAN İLE GÖRÜŞTÜ
DAVUTOĞLU, BAN İLE GÖRÜŞTÜ

DAVUTOĞLU, BAN İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Kıbrıs'ta önemli bir fırsatın eşiğindeyiz. Bunun kaçırılmaması önemli” dedi ve bu konudaki kanaatlerini BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’la paylaştıklarını söyledi. Çeşitli temaslar için Lübnan'da bulun

A+A-

 

 

 

 

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Kıbrıs'ta önemli bir fırsatın eşiğindeyiz. Bunun kaçırılmaması önemli” dedi ve bu konudaki kanaatlerini BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’la paylaştıklarını söyledi.

Çeşitli temaslar için Lübnan'da bulunan Davutoğlu, Türk gazetecilere temaslarıyla ilgili bilgi verdi, soruları yanıtladı.

BM GENEL SEKRETERİ BAN VE KIBRIS

Beyrut'taki temasları kapsamında BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile de uzun bir görüşme yaptığını anlatan Davutoğlu, bölgedeki gelişmelerin dışında Kıbrıs'taki gelişmeleri ele aldıklarını ifade etti.

Kıbrıs ile ilgili olarak Ankara'ya gelecek yetkililerle görüşmeler yapacaklarını belirten Davutoğlu, Ban'ın Kıbrıs'ta önümüzdeki günlerde yapılacak liderler zirvesinde bir an önce mesafe alınmasına önem verdiğini kaydetti.

Davutoğlu, şöyle devam etti: "Kıbrıs'ta önemli bir fırsatın eşiğindeyiz. Bunun kaçırılmaması önemli. Bu konudaki kanaatlerimizi de Moon ile paylaştık. Kendisi de Türkiye'nin bu girişimlerinin önemli olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler