1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Davasını cezaevinde bekleyecek
Davasını cezaevinde bekleyecek

Davasını cezaevinde bekleyecek

Cep telefonunda konuştuğu gerekçesii le trafik polisi tarafından durudurlan ve tasarrufunda üç buçuk gram uyuşturucu madde ile yakalanan H.A.’nın kiralık araçta kaldığı ortaya çıktı

A+A-

Lefkoşa’da cep telefonunda konuşurken trafik polisi tarafından durdurulan ve şüpheli hareketleri nedeniyle yapılan üst aramasında, tasarrufunda üç buçuk gram uyuşturucu madde bulunan zanlı H.A., aleyhindeki soruşturma tamamalndı.

Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Halil Dümenci, 10 Nisan’da saat 14.25’de Lefkoşa’da Trafik Şubesi ekibi tarafından ZLU 230 plakalı aracı seyrederken cep telefonunda konuşan zanlı H.A.’nın durdurulduğunu belirtti.

Dümenci, zanlının hareketlerinden şüphelenildiğini ve üst aramasında tasarrufunda üç gram 710 miligram ağırlığında hintnkeviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Dümenci, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve konu maddeyi tespit edilemeyen bir kişiden 200 TL karşılığında satın aldığını belirtti.

Dümenci, çalışma izinli olan ve 6 Nisan’da işten durdurulan zanlının 3,4 gündür kiralık  araçta kaldığını belirterek,  zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. (

 

Bu haber toplam 684 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler