1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAVA ÜSTÜNE DAVA
DAVA ÜSTÜNE DAVA

DAVA ÜSTÜNE DAVA

Doğu Akdeniz Üniversitesi(DAÜ)’ne bağlı Doğu Akdeniz Koleji (DAK) ve Doğu Akdeniz İlkokulu(DAİ)’nun Doğa Kolejine devredilmesi nedeniyle, geçtiğimiz Haziran ayında yapılan protesto eylemlerine katılanlara açılan davalara yeni davalar eklendi.

A+A-

 

 

 

DAK ve DAİ’nin devredilmesi sırasında yapılan eylemlerde, eylemcilere açılan yeni davalar 20 Nisan’a ertelendi

 

DAK’ın damına çıkarak mülke tecavüz etmişler!

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi(DAÜ)’ne bağlı Doğu Akdeniz Koleji (DAK) ve Doğu Akdeniz İlkokulu(DAİ)’nun Doğa Kolejine devredilmesi nedeniyle, geçtiğimiz Haziran ayında yapılan protesto eylemlerine katılanlara açılan davalara yeni davalar eklendi. DAÜ Akademik Personel Sendikası DAÜ-SEN’in 6 yöneticisine açılan davanın ardından Cemil Sarıçizmeli (39) ve Barış Eseller(35) ile Evrim Mehmet Kamalı aleyhine 2 yeni ceza davası açıldı.Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, dün yapılan ilk duruşma’nın ardından her iki dava da 20 Nisan 2012 tarihine ertelendi.

Mahkemede, DAÜ’nün şikayetçi olduğu davalarla ilgili olarak söz alan Sanıkların Avukatı Öncel Polili,açılan davaları kabul etmeyeceklerini beyan etti. Daha önce DAÜ SEN Yöneticileri Ercan Hoşkara, Ulaş Gökçe, Hasan Ulaş Altıok, Hüseyin Özkaramanlı, Hamit Caner ve Hüseyin Demirel aleyhine açılan kapı kırmakla ilgili kasti hasar davası da 20 Nisan tarihine ertelenmişti.

 

DAMA ÇIKARAK MÜLKE TECAVÜZ.

Aleyhlerine getirilen ceza davasında, Cemil Sarıçizmeli ve Barış Eseller, mülke tecavüz ve polisi görevinden men etmekle suçlanıyor. Doğu Akdeniz Kolejinin damına izinsiz olarak çıkarak mülke tecavüz etmekle itham edilen sanıkların ayrıca eylem sırasında 3 polis memurunu kasıtlı olarak görevinden men ettikleri iddia ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler