1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAVA ERTELENDİ
DAVA ERTELENDİ

DAVA ERTELENDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi(DAÜ) okul öncesi kurumları DAK ve DAİ’nin Doğa Kolejine devredilmesi sırasında geçtiğimiz yıl DAÜ Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) tarafından yapılan eylemler sırasında kapı kırma, kasdi hasar, kavga,darp ve polisi gö

A+A-

 

 

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi(DAÜ) okul öncesi kurumları DAK ve DAİ’nin Doğa Kolejine devredilmesi sırasında geçtiğimiz yıl DAÜ Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) tarafından yapılan eylemler sırasında  kapı kırma, kasdi hasar, kavga,darp ve polisi görevinden men gibi suçlar işedikleri gerekçesiyle aleyhlerine dava açılan sendika yönetim kurulu üyesi 8 akademsiyenin davası yine ertelendi. Gazimağusa Kaza Mahkemesinde,Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülecek olan 4 dava,13 Kasım tarihine ertelendi.

İddia makamını Savcı Yardımcısı Hasan Çaltılı, sanıkların avukatlığını  ise Öncel Polili’nin temsil ettiği duruşma’da Avukat Polili, açılan davaların hiçbirini kabul etmeyeceğini söyledi. Yargıcın  sorusu üzerine Savcı Çaltılı, karşı tarafla görüşmediğini,şikayetçilerin şikayetlerini geri çekmesi halinde durumu yeniden değerlendireceklerini kaydetti.

 

“NUH DER PEYGAMBER DEMEZ’”

Rektör “Nuh der Peygamber demez” şeklinde konuşan Savcı Çaltılı, DAÜ deki şikayetçilerin Rektörün izni olmadan şikayetlerini geri çekemeyeceklerini de belirtti. Yapılan beyanlar üzerine Yargıç Soyer, davanın ithamlar yapılmadan 13 Kasım tarihine ertelenmesine,belirtilen günde polis ve DAÜ den şikayetçilerin celp çıkarılarak Mahkemeye getirilmesine emir verdi.

13 Kasım’da Yargıç, şikayetçileri dinleyecek.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 931 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler