1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAVA DOSYALANDI
DAVA DOSYALANDI

DAVA DOSYALANDI

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı ve Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, UBP’nin 19. Kurultay’ından çıkan sonucu yargıya taşıdıklarını ve bugün davalarını dosyaladıklarını söyledi. Ahmet Kaşif, hukukçularının bugün davayı dosyaladığın

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı ve Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, UBP’nin 19. Kurultay’ından çıkan sonucu yargıya taşıdıklarını ve bugün davalarını dosyaladıklarını söyledi.

Ahmet Kaşif, hukukçularının bugün davayı dosyaladığını ve 30 Ekim’e gün aldığını ifade ederek, en doğru kararı yargının vereceğine inanç belirtti.

“Bu şekilde olmasını istemezdik, ancak bize alternatif bırakmadılar” diyen Kaşif, her kurula saygıları olduğunu, ancak divanın kendilerinin itirazlarını dikkate almadığını, Başbakan İrsen Küçük’ün “sen sonucu açıkla isteyen mahkemeye gitsin” söylemlerine göre karar açıkladığını söyledi.

Partilerin tüzüklerle yönetildiğini, kendilerinin de bu tüzük ve yönetmeliklere uyulmasını istediklerini vurgulayan Ahmet Kaşif, konu hakkında hukukçulara danıştıklarını, hukukçuların yüzde 98’inin ikinci turun yapılmasına ilişkin görüş belirttiğini kaydetti.

Kaşif, divanın tüm tepkilere rağmen aleyhlerinde karar aldığını, itirazlarının başka yönlere çekilmemesi gerektiğini söyleyerek, en doğru kararı yargının vereceğini yineledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler