1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAVA 17 ŞUBAT’A ERTELENDİ
DAVA 17 ŞUBAT’A ERTELENDİ

DAVA 17 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Mahkemeye yapılan ve 600 e yakın sentetik cannabinoid sanığının akıbetini belirleyecek olan itirazla ilgili dava ertelendi.

A+A-

 

 

Gazimağusa Barosu avukatlarından Yunsal İlhan’ın, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmekte olan bir davada ileri sürdüğü Uyuşturucu maddelerle ilgili yasada yapılan tadilatın hatalı olduğu dolayısıyla bu yasa kapsamında getirilen davaların düşmesi gerektiği şeklindeki iddiasının açıklığa kavuşması, ilgili davanın ertelenmesi sonucu 17 Şubat 2012 tarihine kaldı.

Av.İlhan,600 e yakın sentetik cannabinoid sanığının akıbetini de belirleyecek olan itirazında, Uyuşturucu Maddeler ile ilgili Yasaları tadil eden ve düzenleyen yasada, yalnızca yasaya ekli cetvelleri düzenleyerek sentetik cannabinoidleri uyuşturucu madde kapsamına almak veya ilgili yasanın 13.maddesine dayanarak emirname çıkarmanın yeterli olamayacağını belirtmiş Yasaların emirnamelerin üzerinde olduğunu dolayısıyla müvekkili Çağrı Kılınç’ın yargılanamayacağını ileri sürmüştü.

4/72 sayılı Uyuşturucu maddeler Yasasında,ham afyon,koka yaprakları,afyon haşhaşı sapları,kenevir,kenevir reçinesi ve kenevir reçinesinin ve amfetamin türevi etken maddesinin esasını teşkil ettiği bütün preparatlar uyuşturucu madde olarak kabul ediliyor.Ancak yapılan tadilatta bu maddelere sentetik cannabinoidler eklenmedi.

 

SAVCILIK İTİRAZ EDECEK

Başkan Ömer Güran, kıdemli yargıç Nüvit Gazi ve yargıç Ayşen Toroslu’dan oluşan Ağır Ceza Mahkemesi huzurunda yargılanmasına başlanan Çağrı Kılınç davasında iddia makamını ise Savcı Mustafa İldeniz temsil ediyor. Bugün sanık Avukatının hastalanması nedeniyle ertelenen davada, Savcılığın itiraz edeceği ve yasada herhangi bir eksiklik ve hatanın olmadığını söyleyeceği öğrenildi. İddia makamının Devlet Labaratuvarından bir tanık çağırarak sentetik cannabinoidlerin amfetamin türevi etken maddesi ihtiva ettiğini kanıtlamaya çalışacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1011 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler