1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ’DEN 'CAMİ' AÇIKLAMASI
DAÜ’DEN CAMİ AÇIKLAMASI

DAÜ’DEN 'CAMİ' AÇIKLAMASI

“ÖĞRENCİLER BODRUMLARDA İBADET EDİYOR” Yakın Doğu Üniversitesi’nin ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin da büyük cami yapacağını açıklamasının ardından DAÜ yönetimi açıklama yaptı. DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Yılm

A+A-

 

 

“ÖĞRENCİLER BODRUMLARDA İBADET EDİYOR”

 

Yakın Doğu Üniversitesi’nin ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin da büyük cami yapacağını açıklamasının ardından DAÜ yönetimi açıklama yaptı.

DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Yılmaz,  YENİDÜZEN’e konuştu.

Medyada, yapılacak olan cami projesi ile ilgili polemik yaratılmaya çalışıldığının iddia eden Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Yılmaz, projenin tamamen okulda öğrenim gören öğrencilerin ihtiyacı doğrultusunda hayata geçirildiğini savundu. Okulda yaklaşık % 85 oranında Müslüman öğrenci bulunduğunu belirten Yılmaz, bu öğrencilerin insan haklarına aykırı bir şekilde bodrum katlarında ibadet ettiklerini öne sürdü. Bu sebeple bir cami projesi için ihaleye çıkıldığını ifade eden Yılmaz, henüz ihalenin herhangi bir şirkete verilmediğini belirtti. İhale ile ilgili Üniversite bütçesinden hiç para kullanılmayacağını da iddia eden Yılmaz, projenin tamamlanma süresi ile ilgili ise “en kısa zamanda” ifadesini kullandı. Yılmaz proje ile ilgili Yönetim Kurulu kararı alındığını açıklarken, okul sınırında bir de kilise bulunduğuna dikkat çekti. Mevcut kilisenin, okulun tanıtımı açısından oldukça etkili olduğunun altını çizen Yılmaz, caminin de öğrenciler açısından önemli bir katkısı olacağına değindi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler