1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ’DE SÜRESİZ GREV GÜNDEMDE
DAÜ’DE SÜRESİZ GREV GÜNDEMDE

DAÜ’DE SÜRESİZ GREV GÜNDEMDE

DAÜ-SEN Genel Kurulu, “süresiz grev” gündemiyle bugün olağanüstü toplantıya çağrıldı. DAÜ’DE SÜRESİZ GREV GÜNDEMDE DAÜ-SEN’den yapılan açıklamaya göre, “üniversite öncesi eğitim kurumlarının peşkeş çekilmesine karşı yaz

A+A-

 

 

DAÜ-SEN Genel Kurulu, “süresiz grev” gündemiyle bugün olağanüstü toplantıya çağrıldı.

DAÜ’DE SÜRESİZ GREV GÜNDEMDE

 

DAÜ-SEN’den yapılan açıklamaya göre, “üniversite öncesi eğitim kurumlarının peşkeş çekilmesine karşı yaz aylarında yapılan direniş nedeniyle” sendika Genel Sekreteri Ulaş Gökçe’nin DAÜ’den atılması konusunda Rektörlüğün işlem başlatması üzerine sendikanın genişletilmiş yönetim kurulu dün toplandı.
Toplantıda, “uyarı grevleriyle mücadeleye başlama konusunda Yürütme Kurulu’nun yetkilendirilmesine ve bugün 10:30’da DAÜ-SEN Olağanüstü Genel Kurulu’nun süresiz grev gündemiyle toplanmasına oybirliğiyle karar verildi”.

 

DAÜ’SEN BASIN AÇIKLAMASINDA NE DENDİ?

 

DAÜ-SEN'in basın açıklaması:
"Kamuoyumuzun bildiği gibi DAÜ Rektörü Prof.Dr. Abdullah Öztoprak, DAÜ-SEN Genel Sekreteri Ulaş Gökçe’yi Üniversiteden ihraç edilmesi talebiyle Disiplin Kurulu’na vermiştir.

Disiplin Kurulu bu konuyu görüşmek üzere bugün (dün)saat 14:30’da toplanmıştır. Disiplin Kurulu toplantısına Genel Sekreterimizi savunmak amacıyla gelen Sendika avukatımızın savunma yapmasına ve toplantıda bulunmasına Kurulun başkanı ve aynı zamanda rektör yardımcısı Prof.Dr. Osman Yılmaz izin vermemiştir. Böylelikle Ulaş Gökçe’nin en temel hakkı olan adil yargılanma ve savunma hakkı elinden alınmıştır. Hem savcı, hem soruşturmacı hem de yargıç görevini üstlenen Osman Yılmaz’ın bu tavrı bir kez daha göstermiştir ki Rektörlüğün tek bir amacı vardır: DAÜ’de onurlu, inançlı ve hak-emekten yana Sendikamızı susturmaktır.

Sendikamız, susmayacak ve mücadelesini sürdürmeye devam edecektir."

 
 

DAÜ Rektörlüğü Ulaş Gökçe konusunda açıklama yaptı

“GÖKÇE BİR ÇALIŞANI DARP ETTİĞİ İÇİN DİSİPLİN KURULU’NA SEVK EDİLDİ”

 

 

 Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü, Öğretim Elemanı Ulaş Gökçe’nin üniversitede görevli bir çalışanı darp etmesi nedeniyle Akademik Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini, bunun sendikadaki göreviyle hiç bir ilgisi bulunmadığını belirtti.
DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
“Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu öğretim elemanı, okutman Ulaş GÖKÇE, üniversitemizde görevli başka bir çalışanı darp ettiği ve darp edilen çalışanın şikayeti üzerine Doğu Akdeniz Üniversitesi mevzuatı çerçevesinde Akademik Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir. İlgilinin, DAÜ-SEN’deki görevi ile açılan disiplin soruşturması arasında hiçbir ilişki yoktur. Görünen lüzum üzerine kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1031 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler