1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ'DE SENDİKA BAŞKANINA DARP
DAÜDE SENDİKA BAŞKANINA DARP

DAÜ'DE SENDİKA BAŞKANINA DARP

DAÜ BİR-SEN Başkanı Tevfik Yoldaş, DAÜ de amiri konumundaki Hasan Kavaz tarafından, saldırıya uğradı DAÜ’de sendikacılara yönelik baskılara dün bir yenisi daha eklendi. DAÜ Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nın Doğa Koleji’ne devredilme

A+A-

 

 

DAÜ BİR-SEN Başkanı Tevfik Yoldaş, DAÜ de amiri konumundaki Hasan Kavaz tarafından, saldırıya uğradı

 

 

DAÜ’de sendikacılara yönelik baskılara dün bir yenisi daha eklendi. DAÜ Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nın Doğa Koleji’ne devredilmesi sırasında yapılan eylemleri gerekçe göstererek DAÜ Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) Yöneticilerine açılan ceza davalarının ardından dün de DAÜ BİR SEN Başkanı Tevfik Yoldaş fiili saldırıya uğradı.

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Birlik ve Dayanışma Sendikası  (DAÜ BİR SEN)Başkanı Tevfik Yoldaş, dün üniversitede amiri konumundaki Hasan Kavaz tarafından saldırıya uğradı. Saat 16.55 sıralarında meydana geldiği belirtilen olayda Hasan Kavaz, Yoldaş’ı itekleyerek boğazını sıktı. İş arkadaşlarının gözü önünde hakarete uğrayan ve darp edilen Tevfik Yoldaş, polise giderek şikâyetçi oldu. Polis refakatinde Gazimağusa Hastanesi’nde götürülen Yoldaş, hastaneden doktor raporu aldı.

Gazimağusa Polisi Hasan Kavaz aleyhine darp,hakaret ve tehdit soruşturması başlattı.

 

TAHRİK !

Olaydan hemen sonra YENİDÜZEN’e konuşan Tevfik Yoldaş, sendikal faaliyetlerinden dolayı başta Rektör olmak üzere Üniversite Yönetiminin kendisi ile uğraştığını belirterek dün yaşananların da bu çerçevede gerçekleştiğini ifade etti. DAÜ de sendikacılara karşı sistematik bir saldırının söz konusu olduğunu da ifade eden Yoldaş, yönetimden sürekli olarak sendika başkanlığından ayrılması hususunda baskılara maruz kaldığını kaydetti.

 

Sevgi Yalman’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1121 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler