1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ'DE SAĞLIK PROTOKOLÜ
DAÜDE SAĞLIK PROTOKOLÜ

DAÜ'DE SAĞLIK PROTOKOLÜ

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Kuzey Kıbrıs genelindeki çeşitli özel hastaneler arasında protokol imzalandı

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Kuzey Kıbrıs genelindeki çeşitli özel hastaneler arasında Danışmanlık, Staj ve İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü'nin duyurduğu habere göre;  30 Aralık 2011 Cuma günü, imzalanan protokollere DAÜ adına Rektör Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak imza koyarken, Cyprus Life Hospital adına Genel Müdür Günhan Nalbantoğlu, Etik Hastanesi adına Dr. Güven Erkal, Mağusa Kunter Güven Hastanesi adına İdare Amiri Hatice Kunter, Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi adına Dr. Süleyman Uluçay ve Mağusa Yaşam Hastanesi adına Dr. Mustafa Kalfaoğlu imza koydular.

 

İmzalanan protokoller ile Üniversite – İşletme işbirliği çerçevesinde DAÜ ve söz konusu özel hastaneler arasında danışmanlık, staj ve işbirliği sağlanması ve DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine deneyimli hastane personeli tarafından eğitim ve staj imkanı sağlanması amaçlanıyor. Protokol kapsamında özel hastaneler DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine verilecek danışmanlık hizmetinin sağlanması için bir danışman görevlendirecek ve staj imkanı yaratacak, ayrıca deneyimli uzman personel DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde akademik programa uygun olarak DAÜ tarafından karşılanacak belirli bir ücret karşılığında ders vereceği açıklandı

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 960 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler