1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ’DE İŞLER TATLIYA BAĞLANDI
DAÜ’DE İŞLER TATLIYA BAĞLANDI

DAÜ’DE İŞLER TATLIYA BAĞLANDI

DAÜ Rektörlüğü, Ulaş Gökçe’nin üniversitede görevli bir çalışanı darp etmesi nedeniyle Akademik Disiplin Kurulu’na sevk kararını geri aldı

A+A-

 

 

DAÜ Rektörlüğü, Öğretim Görevlisi, DAÜ-SEN Genel Sekreteri Ulaş Gökçe’nin üniversitede görevli bir çalışanı darp etmesi nedeniyle Akademik Disiplin Kurulu’na sevk kararını geri aldı. ‘Arabulucuların’ araya girmesiyle söz konusu çalışandan özür dilendi, şikayet geri çekildi…

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü, Öğretim Görevlisi, DAÜ-SEN Genel Sekreteri Ulaş Gökçe’nin üniversitede görevli bir çalışanı darp etmesi nedeniyle Akademik Disiplin Kurulu’na sevk kararını geri aldı.

 “Bazı arkadaşlar arabuluculuk görevi üstlendi” diyen DAÜ - Sen Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı, darp edildiği belirtilen çalışanın, özür dilenmesi üzerine şikayetini geri çektiğini ifade etti.

Rektörlük’le herhangi bir görüşmelerinin olmadığını belirten DAÜ-SEN Başkanı Özkaramanlı, halen diyalog yoluyla sorunların çözülmesinden yana olduklarını ifade etti.

 

DAÜ-SEN: ‘SUSTURULMAK İSTENİYORUZ’

 

Konuyla ilgili olarak DAÜ - Sen Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı ile DAÜ Birlik ve Dayanışma Sendikası (DAÜ Bir - Sen) Başkanı Tevfik Yoldaş geçtiğimiz günlerde ortak basın toplantısı düzenleyerek, DAÜ Rektörlüğü’nün 7 ay önce yaşanan olayları mazeret göstererek, sendikaları susturmak amacıyla sendika Genel Sekreteri Ulaş Gökçe’yi üniversitedeki görevinden ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk etmesini eleştirmişti.

İhraç isteminin sendikayı susturma amaçlı planlı bir hareket olduğunu iddia eden Özkaramanlı, “bir ay içerisinde tüm sendika yönetim kurulu üyelerine uyarı ve kınama cezası verildiğine” dikkat çekmişti.

REKTÖRLÜK ‘SENDİKADAKİ GÖREVİYLE İLGİSİ YOK’ DEMİŞTİ

 

DAÜ Rektörlüğü bir süre önce, “Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu öğretim elemanı, okutman Ulaş GÖKÇE, üniversitemizde görevli başka bir çalışanı darp ettiği ve darp edilen çalışanın şikayeti üzerine Doğu Akdeniz Üniversitesi mevzuatı çerçevesinde Akademik Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir” açıklamasında bulunmuştu.

Rektörlük ayrıca, Ulaş Gökçe’nin DAÜ-SEN’deki görevi ile açılan disiplin soruşturması arasında hiçbir ilişki olmadığını da ifade etmişti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 905 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler