1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ YARI FİNALİST
DAÜ YARI FİNALİST

DAÜ YARI FİNALİST

Beyrut’ta organize edilen Üniversitelerarası spor müsabakalarında Doğu Akdeniz Üniversitesi sporcuları başarı göstererek hem futsalda hem voleybolda yarı finale kalma başarısı gösterdi.

A+A-

 

 

İsmet Ezel - KTSYD / BEYRUT

 

Beyrut’ta organize edilen Üniversitelerarası spor müsabakalarında Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) sporcuları başarı göstererek hem futsalda hem voleybolda yarı finale kalma başarısı gösterdi.

Beyrut Saint Joseph Üniversitesi tarafından 3 yıldır düzenlenen uluslararası üniversite takımları spor karşılaşmalarında DAÜ,  Erkek Voleybol ve Salon Futbol takımları rakiplerini yenerek yarı finale kaldı.

 Futsalda 2 maç 2 farklı galibiyet

Şehir merkezinde Fen ve Bilişim Kampusu’na yeni yapılan salonda gerçekleşen futsal maçlarında 4 grupta 4er takım yarışıyor. DAÜ ilk maçını American University in Dubai ile yaptı ve maçı 6-1 kazandı. Maçın ardından yine aynı yerde American University Of Technology Halat ile ikinci maçını da 3-1 kazanan DAÜ,  iki maçta iki galibiyet elde etti ve yarı finale yükseldi.

Voleybolda bir maç bir galibiyet

Futsal maçlarının ardından Fen ve Teknoloji Kampusu’na getirilen DAÜ kafilesi burada Amerikan University in Dubai ile voleybolda karşılaştı ve maçı 2-0 kazandı.

DAÜ Kafilesi galibiyetlerini eğlenerek kutladı ve yarı final maçları için yorgunluk atıp moral buldu. Kafile başkanı DAÜ Sosyal işler koordinatörü Tuncer Tuncergil yaptığı açıklamada “Gelinen bu yarı finalin son derece başarılı olduğunu ve takımlara güvendiğini söyleyerek şampiyonluklar çok yakın KKTC ye inşallah iki kupayı da götüreceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler