1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ YARGIYI BEKLEMEDİ
DAÜ YARGIYI BEKLEMEDİ

DAÜ YARGIYI BEKLEMEDİ

DAÜ yargıyı beklemedi, ‘akademisyenler suçlu’ dedi! Komite başkanının oyuyla… Üniversite öncesi kurumların devriyle ilgili geçtiğimiz Haziran ayında yapılan eylemde DAÜ’nün sendika üyesi 6 akademisyen hakkında başlattığı ̵

A+A-

 

 

DAÜ yargıyı beklemedi, ‘akademisyenler suçlu’ dedi!

Komite başkanının oyuyla…

 

Üniversite öncesi kurumların devriyle ilgili geçtiğimiz Haziran ayında yapılan eylemde DAÜ’nün sendika üyesi 6 akademisyen hakkında başlattığı ‘Disiplin Soruşturması’ tamamlandı. Mahkeme sürecini beklemeden toplanan Disiplin Kurulu, ‘Rektörlüğe izinsiz girdikleri’ için akademisyenleri ‘suçlu’ buldu, ‘Kınama Cezası’ ile cezalandırdı.

 

Disiplin Kurulu’nun süreci ‘Hukuk ve ahlak dışı’ yürüttüğünün söyleyen DAÜ-SEN Genel Sekreteri Gökçe, kurul üyelerinin bazılarına oy hakkı verilmediği, bazı kurul üyelerinin ise yurtdışına gönderilerek, olmadıkları bir günde oylama yapıldığını ifade etti. Gökçe, Üniversite Yönetimi’nin aynı konuyla ilgili mahkeme süreci devam ederken, sendikacılara ve çalışanlara ‘gözdağı’ verdiğine vurgu yaptı.

 


 

 

Rektör Öztoprak:

“KOMİTEDE BEN YOKUM”

 

DAÜ rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak kendisinin Disiplin Komitesi’nde görev almadığını, kendisinin sadece Disiplin Komitesi Başkanı’nı atamakla yükümlü olduğunu kaydetti. Prof. Öztoprak konu ile ilgili şunları kaydetti: “Komitede rektör yoktur. Sadece komitedeki 15 kişide 1 temsilcisi vardır. Tüzüğe göre rektör, sadece komitenin başkanını atar. Ancak bu da 15 kişide 1 kişidir”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler