1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ VE YDÜ ŞAMPİYON
DAÜ VE YDÜ ŞAMPİYON

DAÜ VE YDÜ ŞAMPİYON

2012 Üniversiteler Basket Şampiyonası tamamlandı

A+A-

 

 

 

 

Başarılı olan üniversite sporcularına madalyalarını Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze ve üniversite temsilcileri birlikte verdi

 

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler 2012 Basketbol Şampiyonası tamamlandı. Erkeklerde Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), kadınlarda Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) şampiyon oldu.

2012 Üniversiteler Spor Oyunları içerisinde yer alan şampiyonanın kadınlar mücadelesinde YDÜ ile Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) karşı karşıya geldi. Baştan sona önde giden YDÜ, rahat bir oyunla karşılaşmayı 76-27 kazanarak şampiyon oldu. GAÜ ise ikincilikle yetinmek durumunda kaldı.

Erkekler finalinde DAÜ ile GAÜ karşı karşıya geldiler. Başa baş bir mücadelenin sergilendiği karşılaşmada heyecan da doruğa yükseldi. Her iki takımın da 70’in üzerinde sayı yapmayı başardığı karşılaşmayı 77-71 kazanan DAÜ şampiyon, GAÜ ise ikinci oldu.

YDÜ ile Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) arasında oynana üçüncülük mücadelesinde ise, rakibi LAÜ’yü 77-55 mağlup eden YDÜ üçüncülüğü elde etti.

Karşılaşmalar sonrası düzenlenen ödül töreninde başarılı olan sporculara madalyalarını Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze, Girne Amerikan Üniversitesi BESYO Müdürü Mustafa Apak ve takım antrenörleri Ferhan Ayhan, Cüneyt Doğan, Belgin Gündoğuş birlikte verdiler.

2012 Üniversiteler Spor Oyunları günün programı:

Saat 11.00: Futsal Şampiyonası (Atatürk – N.Taşkın)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 507 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler