1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ VE HACETTEPE'TEN SAĞLIKTA İŞBİRLİĞİ
DAÜ VE HACETTEPETEN SAĞLIKTA İŞBİRLİĞİ

DAÜ VE HACETTEPE'TEN SAĞLIKTA İŞBİRLİĞİ

DAÜ, olası işbirliği çerçevesinde Hacettepe Üniversitesi’nin Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Tanju Besler’i ağırladığı bildirildi

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ), olası işbirliği çerçevesinde Hacettepe Üniversitesi’nin (HÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Tanju Besler’i ağırladığı bildirildi.

 

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Besler, Nisan 2012 tarihinde DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi ortaklığı ile KKTC’de gerçekleştirilmesi düşünülen ve yaklaşık bin 500 katılımcı beklenen “VIII. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi” ile olası işbirliği hakkında DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak ile görüştü.

 

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Prof. Dr. Öztoprak, bilimsel çalışmaların önemini vurgulayarak, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile gerçekleştirilmesi düşünülen bilimsel ve akademik işbirliğine hazır olduklarını ve gerçekleştirilmesi planlanan kongreye her türlü desteğin verileceğini kaydetti.

 

Rektörlük ziyaretinin ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Harutoğlu’nu ziyaret eden Prof. Dr. H. Besler, Prof. Dr. Harutoğlu ile görüşmesinin ardından fakülte laboratuarları ile merkezleri gezerek incelemelerde bulundu.

 

Dr. Besler, koşulların uygun olması halinde “VIII. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi”nin KKTC de gerçekleştirilebileceğini ve bu konudaki açıklamanın yakın zamanda yapılacağını ifade etti.

 

Üniversitelerle yürütülen işbirliği çalışmalarının, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin eğitim kalitesini artırma ve bilimsel - akademik hedeflerine ulaşması açısından önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Harutoğlu, gerçekleştirilecek olası işbirliği sayesinde akademik kalitenin ilerleme göstereceğini ve ilerleyen yıllarda Hacettepe Üniversitesi ile ortak yüksek lisans ve doktora programlarının açılabileceğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1181 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler