1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI
DAÜ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

DAÜ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, DAÜ BİR-SEN Başkanı Tevfik Yoldaş’ın işyerinde amiri tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kalması ile ilgili açıklama yaptı

A+A-

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, DAÜ BİR-SEN Başkanı Tevfik Yoldaş’ın işyerinde amiri tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kalması ile ilgili açıklama yaptı.

 

DAÜ Halka İlişkiler ve Basın Müdürlüğü tarafından gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

"Doğu Akdeniz Üniversitesi yönetimi olarak,  23 Mart 2012 tarihinde, Basımevi Müdürlüğü bünyesinde meydana gelen üzücü olayı kınar; olayla ilgili gerekli tüm işlemlerin, Üniversitemiz mevzuatı çerçevesinde yürütüleceğini kamuoyuna bildiririz.

 

Ancak; tüm kamuoyunun da,  adı geçen şahsın sırf  “sendikacı” kimliği ile ilşkilendirilmeden  bazı gerçekleri bilmesinde fayda görüyoruz.

 

Sayın Tevfik Yoldaş’ın bu olayı bahane ederek, Rektörlüğü ve Üniversite yönetimini suçlamasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Sayın Yoldaş, yapmakla yükümlü olduğu görevlerde verimsiz, amirleri ve iş arkadaşları ile geçimsiz davranışları ve görev yerine gelmeme ve/veya bulunmama gibi davranışları alışkanlık haline getirdiğinden dolayı görev yerlerinde sürekli değişiklikler yapılmıştır. Bu konularla ilgili Sayın Yoldaş defalarca yazılı olarak uyarılmıştır. Sayın Yoldaş’ın sendika yöneticisi olmasıyla görev yeri değişikliklerine maruz bırakılması arasında  ilişki yoktur. 

 

Üniversitemizde yönetsel uzman kadrosunda görev yapan Sayın Yoldaş’ın, Üniversitemize yıllık maliyeti 127,718.52 Türk Lirasıdır (aylık ortalama 8 asgari ücret). Üniversitemizde çalışan herkes, sendika üyeleri ve/veya yöneticileri de dahil, tüm personel almış oldukları maaşın karşılığını yerine getirmek zorundadır. Getirmeyenler için her türlü tedbirin alınması yönetimin hakkıdır. 

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler