1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NİN ULUSLAR ARASI BAŞARISI
DAÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NİN ULUSLAR ARASI BAŞARISI

DAÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NİN ULUSLAR ARASI BAŞARISI

DAÜ Mühendislik Fakültesi’nin tüm programlarının, dünyanın en saygın mühendislik eğitimi akreditasyonu olan ABET tarafından akredite edildiği bildirildi

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi’nin tüm programlarının, dünyanın en saygın mühendislik eğitimi akreditasyonu olan ABET (Mühendislik ve Teknoloji Akreditasyon Kurulu) tarafından akredite edildiği bildirildi.

 

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 2005 yılında Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü ile Makine Mühendisliği Bölümü’nün ardından, Bilgisayar, İnşaat ve Endüstri mühendislikleri bölümlerinin de akredite olmasıyla DAÜ Mühendislik Fakültesi’nin tüm bölümleri ABET’e akredite oldu.

 

Açıklamada, dün ABET Mühendislik ve Teknoloji Kurulu kararıyla DAÜ Mühendislik Fakültesi’nin ilgili programlarının aldığı akreditasyonun, ABET 2011 - “Çıktı Bazlı Değerlendirme” süreçleri uyarınca verilen eğitimin ve diplomaların dünya çapında geçerliliğinin kesin tescil edilmesi anlamına geldiği kaydedildi.

 

Açıklamada, ABET akreditasyonu ile DAÜ Mühendislik Fakültesi’nin verdiği eğitimin uluslararası standartlara uygun olduğu ve kalitesinin tescil edildiği ifade edildi.

 

Açıklamada, “Tüm mühendislik programlarına ABET akreditasyonunun alınması, DAÜ’nün eğitim kurumu olarak çağdaş bir misyonu, vizyonu, altyapısı, gelişmiş insan kaynakları, akademik ve sosyal destek birimlerini bünyesinde barındıran uluslararası standartlarda bir kurum olduğunun bir kez daha tescil edilmesi anlamı taşımaktadır” denildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler