1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ, MİLANO’DA ESTİ
DAÜ, MİLANO’DA ESTİ

DAÜ, MİLANO’DA ESTİ

DAÜ, MİLANO’DA ESTİ Avrupa’da üniversiteler arasında düzenlenen spor organizasyonlarından en büyüklerinden bir tanesi olan Euro Milano 2011’de erkek voleybol branşında Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) önemli bir başarıya imza etti. 1

A+A-

 

 

Avrupa’da üniversiteler arasında düzenlenen spor organizasyonlarından en büyüklerinden bir tanesi olan Euro Milano 2011’de erkek voleybol branşında Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) önemli bir başarıya imza etti.

16-20 Kasım 2011 tarihlerinde İtalya’nın Milano şehrinde 24 ülkeden 60’ın üzerinde farklı üniversitenin 1500 sporcusu ile voleybol (bay-bayan), futbol (bay-bayan), basketbol (bay-bayan), futsal (bay-bayan), tenis (bay-bayan) ve dans (bay-bayan karışık) branşlarında mücadele ettiği turnuvada Doğu Akdeniz Üniversitesi, C Grubu’nda Çek cumhuriyeti, Slovakya ve İtalya ülkelerinin temsilcileri ile girdiği mücadeleden grup ikincisi olarak çeyrek final oynamaya hak kazandı. İlk gün açılış maçında bir yıl öncesinin şampiyonu olan CTE Prag Üniversitesi maçını tie-break sette kaybederek turnuvaya başlayan DAÜ, daha sonra çıktığı grup maçlarını set vermeden kazandı. Yine aynı şekilde hem çeyrek finalde grubundan lider çıkan ve güçlü bir voleybol ülkesi olan Çek Cumhuriyeti’nin temsilcisini, hem de yarı finalde Slovakların 2009 şampiyonu Bratislava Üniversitesi’ni kora kor giriştiği mücadelelerle ve oynadığı güzel voleybol ile adeta ders vererek set vermeden yenerek finale çıkmayı başardı.

Gerek turnuva boyunca samimi ve aynı zamanda disiplinli hareketleri, gerekse sportif anlamda oynadıkları oyun ve gösterdikleri performans ile haklı bir destek ve beğeni toplayan DAÜ, 19 Kasım akşamı çıkmış olduğu final maçında grubunda ilk maçta karşılaştığı Çek Cumhuriyeti temsilcisi ile girdiği mücadelede son ana kadar denk ve başarılı bir oyun oynamasına rağmen tie-break sette oyunu kaybederek turnuva ikinciliğini elde etti.

DAÜ takımının kafile başkanı ve üniversitenin rektörlük koordinatörü olan Tuncer Hasan Tuncergil, son iki yılda çıkmış olduğu uluslararası turnuvalarda takımlarının hem başarılı sonuçlar aldığını, hem de ülkemizin bilinirliğinin daha da artması için büyük çaba harcadıklarını belirtti. Tuncergil, son iki yılda katıldıkları üç büyük spor organizasyonundan önemli tecrübe ve birikim edindiklerini dile getirirken, gençliğimizin farklı ülkelerin temsilcileri ile bir araya getirilerek vizyon gelişimi sağlandığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 725 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler