1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ KUPAYLA DÖNDÜ
DAÜ KUPAYLA DÖNDÜ

DAÜ KUPAYLA DÖNDÜ

Beyrut Saint Joseph Üniversitesi tarafından düzenlenen üniversiteler arası spor yarışmalarına voleybol ve futsal dallarında katılan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), futsal dalında ikinci, voleybol dalında ise üçüncülük elde etti. Her iki dalda da şampiyon

A+A-

 

 

Beyrut Saint Joseph Üniversitesi tarafından düzenlenen üniversiteler arası spor yarışmalarına katılan Doğu Akdeniz Üniversitesi salon futbolunda ikinci, voleybolda üçüncü oldu

 

İsmet Ezel - KTSYD - Beyrut

 

Beyrut Saint Joseph Üniversitesi tarafından düzenlenen üniversiteler arası spor yarışmalarına voleybol ve futsal dallarında katılan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), futsal dalında ikinci, voleybol dalında ise üçüncülük elde etti. Her iki dalda da şampiyonluğu ev sahibi Saint Joseph Üniversitesi aldı.

Geç saatlerde biten final maçların ardından coşkulu ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri yetkililer tarafından verildi.

Maçların ardından bir açıklama yapan DAÜ sosyal işler rektörlük koordinatörü ve kafile başkanı Tuncer Tuncergil "öncelikli olarak KKTC gençliğine yurt dışında bu tarzda büyük organizasyonlarda yarışabilme fırsatını verebildiğimiz için çok mutluyuz. Kafilemizin hem voleybol hem de futsal erkek branşlarında bu gruplardaki başarısı çeyrek,yarı final ve finaldeki başarılı sonuçları eminim bizler gibi tüm KKTC halkını da gururlandırmıştır” dedi. “İnanıyorum ki gençlerimize yaratacağımız her fırsat dışa dönük olarak gerçekleştireceğimiz her temaslar hem daha fazla tecrübe kazandıracak hem de denkleri ile iletişim kurup yeni kültürleri öğreneceklerdir. Bu da ülkemizdeki sporcu gençler için dış temasın kendilerini geliştirmeleri açısından ne kadar önemli olduğunu göstermektedir” diyen Tuncergil “Her alanda Kıbrıs Türkü üzerinde uygulanan ambargolerın bana göre en rahat kırılabileceği yer üniversitelerin dünyadaki diğer üniversiteler ile yapacağı temaslar ve kuracağı iletişimdir. Son iki yılda katıldığımız 4 uluslarası turnuva bizlerin hem sportif alanda hem de ülkemizin bilinirliğinin daha fazla artması anlamında çok önemli adımlar atılmıştır” dedi.

Kafile önceki akşam geç saatlerde tamamlanan ödül töreninin ardından dün adaya döndü.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 648 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler