1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ KADINLARI FUTSAL ŞAMPİYONU
DAÜ KADINLARI FUTSAL ŞAMPİYONU

DAÜ KADINLARI FUTSAL ŞAMPİYONU

Üniversiteli Kadınlar Futsal Şampiyonası dün tamamlandı

A+A-

 

 

 

 

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler 2012 Futsal Şampiyonası’nda kadınlar mücadelesi dün tamamlandı. Üniversiteli Kadınlar Futsal Şampiyonu Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) oldu.

“2012 Üniversiteler Spor Oyunları” içerisinde yer alan ve Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Üniversiteli Kadınlar Futsal Şampiyonasında DAÜ, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) mücadele etti. Her iki rakibini de mağlup eden DAÜ şampiyon olurken; YDÜ ikinci ve UKÜ üçüncü olmayı başardılar.

Üniversiteli Kadınlar Futsal Şampiyonası’nda başarılı olan sporculara madalyalarını Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kınacı verdi.

 

ERKEKLER ŞAMPİYONASI

Ülkemizdeki 6 üniversitenin de mücadele ettiği Üniversiteli Erkekler Futsal Şampiyonası ise, bugün oynanacak üçüncülük ve final karşılaşmaları ile tamamlanacak.

Yine Atatürk Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı Üniversiteli Erkekler Futsal Şampiyonası’nın saat 12:00’de başlayacak üçüncülük karşılaşmasında GAÜ ile UKÜ karşı karşıya gelecek. Saat 12:45’de başlayacak final karşılaşmasında ise, YDÜ ile DAÜ şampiyonluk mücadelesi verecekler.

 

Üniversiteler 2012 Futsal Şampiyonası’nda dün alınan sonuçlar şöyle:

Kadınlarda:

DAÜ-UKÜ: 4-0

UKÜ-YDÜ: 8-9

YDÜ-DAÜ: 1-5

 

Erkeklerde:

DAÜ-LAÜ: 6-4

UKÜ-YDÜ: 4-5

GAÜ-LAÜ: 7-3

YDÜ-ODTÜ: 7-6

DAÜ-GAÜ: 9-0

UKÜ-ODTÜ: 2-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler