1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ, BEYRUT’TA
DAÜ, BEYRUT’TA

DAÜ, BEYRUT’TA

Beyrut’ta gerçekleştirilen üniversite organizasyonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi, Voleybol ve Salon Futbolu dallarında mücadele edecek

A+A-

 

 

Beyrut’ta gerçekleştirilen üniversite organizasyonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi,  Voleybol ve Salon Futbolu dallarında mücadele edecek

 

İsmet Ezel - KTSYD/BEYRUT

 

Beyrut Saint Joseph Üniversitesi tarafından 3 yıldır düzenlenen Uluslararası Üniversite Takımları Spor Karşılaşmaları’na Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Erkek Voleybol ve Salon Futbol takımları ile katılıyor.

DAÜ Kafileleri önceki akşam İstanbul üzerinden Beyrut’a giderek açılış seramonisine katıldı.

DAÜ Voleybol kafilesinde idareci – kafile başkanı olarak Tuncer Tuncergil; antrenör olarak Cemal Konnolu, sporcu olarak da İsmail Kovancı, Umut Nalbant, Kemal Şah, Tunç Derebey, Cafer Duvarcı, Ali Osman Nurettin, Salih Hekimoğlu, Muzaffer Yeldağ, ve Ecevit Savaş Cankat yer alıyor. DAÜ Salon Futbol Takımı Beyrut kafilesinde ise antrenör olarak Osman Konnolu, sporcu olarak Talat Şentürk, Doğan Öz, Mert Behzatoğlu, Ali Rıza Erdoğan, Süleyman Devecioğlu, Tuna Şahin, Orxan Gadırov bulunuyor.

İstanbul üzerinden Beyrut’a gelen kafile Golden Tulip Hotel’de konaklıyor.

İlk gün açılış seremonisi öncesinde ülkenin önde gelen turistik tesisleri arasında ön sırada yer alan JEİTA tesislerini gezen kafileye üniversite mezunu ve master öğrencileri rehberlik yapıyor.

 

AÇILIŞ MUHTEŞEMDİ

 

Şehir merkezine yeni yapılan salonda gerçekleşen açılış töreni muhteşemdi. Salon duvarlarında asılan ülke bayrakları arasında KKTC bayrağı da vardı.

Genç voleybolcu Ali Osman tarafından taşınan KKTC bayrağı büyük alkış ve tezahürat altında salondaki yerine dikildi.

Milli marşın ardından Saint Joseph Üniversitesi akademik rektör yardımcısı Dr.Henri Awid ve organizasyon komitesi başkanı Faysal Alam Din konuşmalar yaptı.

Konuşmaların ardından DAÜ kafile başkanı koordinatör Tuncer Tuncergil DAÜ rektörü Abdullah Öztoprak tarafından gönderilen DAÜ logolu ipek kozası tabloyu rektör Rene Chamussy’e takdim etti.

Ülke bayraklarının ve oyunların logosunun bulunduğu pasta yetkililer tarafından kesilirken şampanyalar patlatıldı.

Oyunlar için hazırlanan kitapçıkta hem KKTC’nin bayrağı, hem de adı yer aldı.

Ayrıca geçen yılın oyunlarından seçilen fotoğraflardan yapılan posterde DAÜ oyuncusu

İsmail’in bir smacı en üst karede yer alırken bir diğer karede de DAÜ voleybol ve salon futbol takımının karışık bir fotoğrafı da yer alıyor.

Beyrut’ta yapılan turnuvaya 10 ülkeden 26 üniversite takımı  8 dalda mücadele edecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler