1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ 19. BAHAR FESTİVALİ’NE HAZIRLANIYOR
DAÜ 19. BAHAR FESTİVALİ’NE HAZIRLANIYOR

DAÜ 19. BAHAR FESTİVALİ’NE HAZIRLANIYOR

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 16-19 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “19. Bahar Festivali” için hazırlıklarını sürdürüyor. “Retro EMU” konseptinde belirlenen bu seneki Bahar Festivali birbirinden renkli etki

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 16-19 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “19. Bahar Festivali” için hazırlıklarını sürdürüyor. “Retro EMU” konseptinde belirlenen bu seneki Bahar Festivali  birbirinden renkli etkinlik ve organizasyonlarla hem öğrencilere hem personele hem de bölge halkına eğlenceli saatler yaşatacak. Konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“Günümüz sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yaşama vermiş olduğu yönlendirme ile öncü olan DAÜ, geçmişin ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak o dönemi şimdinin gençleri ile buluşturmak amacı ile geçmişe gidişin temasını hazırlamıştır. DAÜ’nün uzun soluklu bir yoldan gelerek hem akademik alanda hem de öğrencilerine sunduğu sosyal, kültürel ve sportif alanlarda ismini yazdıran bir üniversite olması bu sene 19. su düzenlenecek olan Bahar Festivalinin konseptinin belirlenmesinde önemli rol oynamıştır.

Amacın Festivali festival gibi yaşamak olduğu organizasyonda düzenlenecek olan etkinlikler gün içerisine yayılarak çoşku ile yaşanması hedeflenmektedir. 16 Mayıs 2012 tarihinde Sakarya’dan başlayarak Üniversite Festival alanına kadar devam edecek ve tüm akademik ve yönetsel birimlerin ve tüm öğrenci kulüplerinin katılarak bölge halkını şenliklere davet edeceği kortej yürüyüşü ile 19. Bahar Festivali başlayacaktır”

 

KONSERLER ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ OLACAK

“16 Mayıs 2012 tarihinde gençlerin uzun zamandır görmek istediği Şebnem Ferah konseri ile başlayacak olan Festival 17 Mayıs 2012 tarihinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Murat Boz’un vereceği konserle devam edecek. Festivalin 3. günü olan 18 Mayıs 2012 tarihinde yabancı öğrenci kulüplerinin etkinliklerine yer verilecek. 19 Mayıs 2012 tarihinde ise Kıraç konseri ile Festival sona erecek. Düzenlenecek olan konserlere öğrenciler öğrenci kimlik kartlarını personel ise kendilerine gönderilecek olan davetiyeyi göstermek kaydı ile ücretsiz giriş yapabilecekler. Halktan konserlere katılacak olanlar için ise her konser için 20 TL ücret talep edilecek. Kombine bilet almak isteyenler için bilet ücreti 40 TL olacak. Biletler 9 Mayıs 2012 tarihinden itibaren Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’nde kurulacak standlarda ve daha sonra bildirilecek olan satış noktalarında satışa sunulacaktır. Ayrıca konser günlerinde festival alanına kurulacak olan standlarda da biletler satışa sunulacak.

Sadece konserlerden ibaret olmayan 19. Bahar Festivalinde eğlence dolu yarışmalar, turnuvalar, dans gösterileri, spor oyunları da gerçekleştirilecek. Festival alanına kurulacak olan ikinci bir sahne ile de öğrenci kulüplerinin bir yıl boyunca yaptıkları etkinlikler ve konser öncesinde yerel sanatçıların sahne performanslarına da yer verilecek”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler