1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DARTSTA LİG HEYECANI BAŞLADI
DARTSTA LİG HEYECANI BAŞLADI

DARTSTA LİG HEYECANI BAŞLADI

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF ) 2011-2012 Efes Dark Ligleri üç bölgede oynanan 14 karşılaşma ile başladı. Toplam 31 takımın mücadele ettiği “Efes Dark Darts Ligleri” oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. 10 takımın mücadele etti

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF ) 2011-2012 Efes Dark Ligleri üç bölgede oynanan 14 karşılaşma ile başladı.

Toplam 31 takımın mücadele ettiği “Efes Dark Darts Ligleri” oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. 10 takımın mücadele ettiği Lefkoşa Bölgesi’nde Taşkent Türk Çiftçiler Birliği rakibi Lapta Spor Kulübü’nü 14-2 mağlup ederek Lefkoşa Bölgesi Efes Dark Ligi’nde ilk haftanın lideri oldu. 7 takımın mücadele ettiği Güzelyurt bölgesinde ise bu yılın iddialı ekiplerinden AKDER karşı karşıya geldiği Baf Ülkü Yurdu karşısında haftanın en farklı skorunu elde ederek 16-0 sahadan galip ayrılmasını bildi. Bu galibiyetle AKDER Güzelyurt Bölgesi Efes Dark Ligi’nde liderlik koltuğuna oturmuş oldu.

Darts sporunun son zamanlarda oldukça ilgi gördüğü Mesarya bölgesi bu yıl yine kalabalık bir takım kadrosu ile Mesarya Bölgesi Efes Dark Ligi’ni başlattı. Vadili Belediyesi, Geçitkale Günay Spor karşısında elde ettiği 13-3 lük galibiyetle ilk haftanın lideri oldu.

Süper takım ile oyuncuların mücadele edeceği ve bölgesel ligleri başarılı olan takımlarının yükseleceği Süper Darts Ligi 2011-2012 karşılaşmaları ligden çekilen takımlar nedeni ile 14 Kasım Pazartesi akşamına ertelendi. Sekiz takımlı kuraların çekilmesinin ardından ligden çekilen üç takım sayıları beşe düşen Süper Darts Ligi’nin ileriki bir tarihe ertelenmesine neden oldu. Hafta arası toplanan KKDF Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla kalan beş takımımıza toplam 20 hafta sürecek olan dört devreli deplasmanlı bir lig organize etme kararı alındı. Yeniden kura çekilerek oynanmaya başlanacak ligde Lapta Belediyesi, Yıldırım Northerland Construction, Düzkaya Spor Kulübü, UKÜ ve Yayla Spor Kulüpleri mücadele edecektir.

 

BAYRAM NEDENİYLE LİGLER ERTELENDİ

KKDF Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre 7 Kasım Pazartesi akşamı oynanması gereken Bölgesel Lig karşılaşmaları bayram nedeniyle 14 Kasım Pazartesi akşamına ertelendi.

Lefkoşa Bölgesi ve Mesarya Bölgesi Efes Dark Liglerinde karşılaşmalar 14 Kasım Pazartesi akşamı kaldığı yerden ikinci hafta karşılaşmaları ile devam edecek. Bayram nedeni ile ertelenen Güzelyurt Bölgesi Efes Dark Ligi karşılaşmaları ise 10 Kasım Perşembe akşamı oynanacak.

 

 

Bu haber toplam 821 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler