1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DARTS LİGLERİNE DEVAM EDİLDİ
DARTS LİGLERİNE DEVAM EDİLDİ

DARTS LİGLERİNE DEVAM EDİLDİ

Efes Dark Süper Lig’de oynanan karşılaşmaların ardından Yıldırım Northerland ve GÖÇ-TAŞ haftayı kayıpsız kapadı

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF ) Efes Dark Liglerine bir hafta aradan sonra devam edildi.

KKDF 2011-2012 Efes Dark liglerine üç bölgede ve Süper Ligde oynanan karşılaşmalarla devam edildi. Efes Dark Süper Lig takımlarından Yıldırım Northerland spor Kulübü ve Lefkoşa Bölgesi Efes Dark Liginde mücadele eden GÖÇ-TAŞ takımları şu ana kadar oynadıkları tüm karşılaşmaları kazanarak mücadele ettikleri liglerde liderliklerini sürdürmektedir.

 

SÜPER LİGDE YILDIRIM NORTHERLAND FIRTINASI

KKDF 2011-2012 Efes Dark Süper Ligi karşılaşmalarında haftaya kayıpsız lider giren Yıldırım Northerland Spor Kulübü ligin alt sıralarındaki UKÜ ile yaptığı karşılaşmayı zorlanmadan 14-2 kazanarak liderliğine devam etti. Liderin en yakın takipçisi Diamond Child Darts Derneği bu hafta elektrik kesintisi nedeni ile Düzkaya ile oynaması gereken karşılaşmayı ertelemek zorunda kaldı. Haftanın oynanan diğer karşılaşmalarında Deniz Plaza evinde konuk ettiği AYAD karşısında 13-3 galip gelirken, denk güçlerin maçında Lapta Belediyesi ve Yayla Talihsiz Elektrik takımları 8-8 berabere kaldılar.

 

LEFKOŞA’DA GÖÇ-TAŞ ÜSTÜNLÜĞÜ DEVAM EDİYOR

Lefkoşa Bölgesel Efes Dark Liginin tek yenilgisiz ve kayıpsız takımı GÖÇ-TAŞ Darts takımı en yakın takipçisi Küçük Kaymaklı ile yaptığı karşılaşmadan 9-7 galip ayrılarak büyük bir avantaj elde etmesini bildi. Aldığı bu galibiyetle şampiyonlukta büyük bir avantaj elde eden GÖÇ-TAŞ rahat bir nefes aldı. Lefkoşa bölgesi Efes Dark Ligi diğer karşılaşmalarında, Girne Halkevi Lapta’yı 14-2, Taşkent Türk Çiftçiler Birliği Lefkoşa Spor Birliğini 16-0, Göçmenköy İdman Yurdu Dağyolu Spor Kulübü’nü 13-3 ve Dikmen Gücü Taşkınköy Spor Kulübü’nü 13-3 mağlup etti.

 

MESARYA’DA İNÖNÜ BELEDİYESİ VE DİLEKKAYA ÇEKİŞMESİ SÜRÜYOR

KKDF Mesarya Bölgesi Efes Dark Liginde 11. hafta karşılaşmaları oynandı. Oynanan karşılaşmalar neticesinde İnönü Belediyesi averaj ile lider girdiği haftayı Vadili Herkes İçin Spor Derneği karşısında elde ettiği 14-2’lik galibiyetle devam ettirdi. Lider ile ayni puana sahip ligin güçlü ekibi Dilekkaya Spor Kulübü, Vadili Türk Çiftçiler Birliğ takımını 12-4 mağlup ederek bu hafta da üç puanın sahibi oldu. Aldığı bu galibiyetle lider İnönü Belediyesi’nin ardından ikinci sıraya yerleşti. Oynanan diğer karşılaşmalarda Cihangir Spor Kulübü Minareliköy Spor Kulübü’nü 9-7, Vadili Belediyesi Sütlüce Gneş Spor’u 11-5, Geçitkale Avcılık Atıcılık İnönü Çiftçiler Birliği’ni 11-5, Geçitkale Günay Spor son haftalarda aldığı galibiyetlerle dikkat çeken MORDER’i 10-6 mağlup etmişlerdir.

 

GÜZELYURT’TA AKDER DOLUDİZGİN

KKDF Güzelyurt Bölgesi Efes Dark Liginde AKDER bu hafta oynadığı zorlu karşılaşmada Şahinler Galaxy Bettin ile 8-8 berabere kalarak şampiyonluk umutlarını daha sonraki haftaya bıraktı. AKDER aldığı bu beraberlikle haftayı Şahinler Galaxy Betting ve Aygün Giyim Takımlarının iki puan önünde tamamlamış oldu. Şampiyonluk yolunda önemli bir karşılaşmayı yara almadan atlatan lider, önümüzdeki hafta ligin bir diğer güçlü takımı Lefke Avrupa Üniversitesi ( LAÜ ) ile yapacağı karşılaşmayı düşünmeye başladı. Bu hafta oynanması gereken diğer karşılaşmalardan Aydınköy - Aygün Giyim ve LAÜ - Akçay Spor Kulübü maçları elektrik kesintileri nedeni ile ertelendi.

 

DARTS’ÇILAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA MÜCADELE EDECEK

 

Türkiye Ferdi sıralamasına puan veren ve 27-29 Şubat tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleşecek olan Türkiye Şampiyonasına 11 sporcu ve bir yönetici ile katılıyoruz. Türkiye Darts Milli Takımını seçmek için gerçekleşecek beş turnuvanın ikincisi olan Eskişehir ayağına katılacak kafilede KKDF temsilen Ulus Barani ve sporuc olarak Cemal Gingi, Mete Sakallı, Erkan Canbolat, Tanser Tilki, Tansu Tilki, Reha Özkarapınar, Mustafa Behlül, Hakan Baba, Yurdaer Bürüncük, Orçun Latifoğlu ve Cem Tayyareci bulunuyor.

İlk ayağının Eylül ayında Antalya’da oynandığı şampiyonada sporcularımız başarı göstermiş ve sıralamada ön sıralarda yer almışlardı. KKDF Başkanı Uğur Barani bu organizasyona katılan sporcularına güvendiğini ve Eskişehir’den başarı ile döneceklerine inandığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 738 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler