1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DARTS LİGLERİ BAŞLIYOR
DARTS LİGLERİ BAŞLIYOR

DARTS LİGLERİ BAŞLIYOR

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF) 2011-2012 sezon hazırlıklarının son aşamasına geldi. 17 Ekim 2011 Pazartesi akşamı genel ligler başlıyor. Konuyla ilgili basına bilgi veren KKDB Başkanı Uğur Barani, 2011-2012 sezonunda mücadele edecek kulüplerin 19

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF) 2011-2012 sezon hazırlıklarının son aşamasına geldi. 17 Ekim 2011 Pazartesi akşamı genel ligler başlıyor.

Konuyla ilgili basına bilgi veren KKDB Başkanı Uğur Barani, 2011-2012 sezonunda mücadele edecek kulüplerin 19 Eylül tarihine kadar kayıtlarını yaptırmaları ve sporcu lisans başvurularının da en geç 3 Ekim’e kadar federasyona iletilmesi gerektiğini vurguladı.

 

“DÜZENLEMELER VAR”

Barani, Darts Sporunu geldiği yerden daha da ileri götürmek, takımlar ve sporcular arasındaki mücadeleyi daha da ciddi bir platforma çekmek için radikal düzenlemeler yaptıklarını belirtti.

KKDF Süper Darts Liginin bu yıl ilk kez oynanacak olmasının yaptıkları değişiklikler arasında en önemli uygulamalarından  biri olduğunu söyleyen Barani, 2010-2011  sezonunda bölgesel liglerde başarılı olan güçlü takımların mücadele edeceğini belirtti. Bu uygulama ile amaçlarının takım ve sporcuların denk güçlerin mücadelesinde heyecan yaşayacakları ciddi karşılaşmalar yapmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Barani, bu ligde başarılı olmak isteyen takım ve sporcuların daha da çok çalışmaları gerektiğini belirtti. Bunun da ülke Darts sporunun kalitesini daha da ilerilere götüreceğine vurgu yaptı.

Süper Darts Liginin ada çapında deplasmanlı bir şekilde oynanacağını ve bunun da kulüplere masraf yaratacağını belirten Barani, Süper Darts  Ligi dışında kalan kulüplerin de bölgesel liglerde mücadele edeceklerini söyledi. Bölgesel Liglere katılacak takımların belirlenmesini beklediklerini dile getiren Başkan Barani, bu yıl bölgesel ligleri üç bölgede oynatmayı düşündüklerini söyledi. Bölgesel liglerde şampiyon olan takımlarını Süper lige yükseleceğini ve süper ligde başarısız olan dört takımın da Bölgesel lige düşeceğinin her iki lige ayrı bir heyecan getireceğinden umutlu olduklarını belirtti.

 

YILDIRIM’DAN BÜYÜK TRANSFER

2010-2011 Efse Dark Mesarya Darts ligini şampiyonlukla kapatan Yıldırım Spor Kulübünün, bu yıl mücadele edeceği Süper Darts Liginde şampiyonluk hesapları yaptığı gözlemlendi. Ülkemizin güçlü ve istikrarlı oyuncularını bir araya toplama hedefleri olduğunu belirten Yıldırım Spor Darts Takım Kaptanı Osman Cantaş, Gönyeli’nin başarılı dartsçısı Mustafa Behlül’ü renklerine bağlamayı başardıklarını dile getirirken, sürpriz transferlerin de ileriki günlerde gerçekleşeceği müjdesini verdi. Cantaş, bu yıl ilk kez oynanacak olan Süper Darts Liginin ilk şampiyonu olmak istediklerini ve bu konuda bu yılki sponsorları olan Northernland Construction’dan tam destek aldıklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 675 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler