1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Darpçı koca cezaevinde
Darpçı koca cezaevinde

Darpçı koca cezaevinde

Dikmen’de tartıştığı eşini ciddi şekilde darp eden N.S., aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

A+A-

Girne’ye bağlı Dikmen’de tartıştığı eşi D.S.’ye şiddet uygulayan N.S., aleyhindeki tutukluluk süresi bugün doldu.

Zanlı aleyhindeki soruşturma tamamlanırken, teminat talebiyle dün mahkemeye çıkarıldı.

Boğaz Karakolu’nda görevli polis memuru Hasan Öngör, zanlının Dikmen’de 7 Eylül saat 03.30 sıralarında evleri içerisinde tartıştığı eşinin şakağına yumruk atıp, saçlarından tutup sürükledikten sonra yere düşürüp tekme attığını söyledi. Polis, zanlının daha sonra süpürge sapını eşinin boğazına dayayarak boğmaya çalıştığını ifade etti.

 

Eşinin şikâyeti devam ediyor

Şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını, mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, bu süre içerisinde müştekinin doktor kontrolünden geçirilerek, darp raporu alındığını söyledi.

Polis, raporda müştekinin yüzünde, kalçasında, kollarında ve sırtında ve boğazında darp izleri tespit edildiğini açıkladı.

Zanlının Lefkoşa belediyesinde çalıştığını, müştekinin şikâyetinin devam ettiğini ve aynı evde yaşadıklarını belirten polis, KKTC vatandaşı olan zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, kadına karşı şiddet olaylarının her geçen gün arttığını, zanlının serbest kalması halinde müştekiye etki edebileceğini belirterek, 20 günü aşmayacak bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Bu haber toplam 1409 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler