1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Darmadağın
Darmadağın

Darmadağın

İki hafta önce dört puanı olan ve bulunduğu ligde misafir olarak görülmeye başlanan bir takımdı Düzkaya. Doğan Türk Birliği ise ilk yarı şampiyonluk yarışının içinde olan bir takımdı. Bugün Düzkaya’nın on puanı ve geleceğe dönük umutları var...

A+A-

 

 

İki hafta önce dört puanı olan ve bulunduğu ligde misafir olarak görülmeye başlanan bir takımdı Düzkaya. Doğan Türk Birliği ise ilk yarı şampiyonluk yarışının içinde olan bir takımdı.

Bugün Düzkaya’nın on puanı ve geleceğe dönük umutları var...

Peki Doğan Türk Birliği’nin neyi var?

Devre arasında Doğan Türk Birliği Ceyhun’u kaybetti.  Aslında şöyle bir bakıldığı zaman Doğan, Ceyhun’dan ziyade şevkini, inancını, oynama isteğini kaybetti. Her zaman bir maçı izlemeye giderken kendi kendime sorarım acaba bu gün maçın favorisi kimdir diye bazen yanılırım bazense bu maçta olduğu gibi hislerim beni yanıltmaz.

Teknik adam değişikliğinin yanında kadrosuna kaliteli elemanlar katan Düzkaya geçen hafta Yenicami’yi yenmeyi başarmıştı, dolayısıyle Doğan karşısında galip gelmesi sürpriz sayılmaz diye düşünmüştüm. Yine de Doğan Türk Birliği’nin bu kadar silik bir oyunla daha maçın ilk devresinden Düzkaya’ya teslim olacağını tahmin etmemiştim.

Caner hoca sahaya tandem savunmayla çıktı ancak Düzkaya’nın süratli adamları karşısında kademe yapamayınca film ilk yarıda koptu. İkinci yarıya başlarken Caner hoca Eser’i oyuna dahil ederek sarkık liberolu sisteme döndü ama ne yazık ki atı alan üsküdarı geçmişti. Düzkaya nokta transferlerle hem forvete hem de defansına iyi takviyeler yaptı ve adeta kimlik değiştirdi.

Süratli ve esnek forvetleri Şenol ve Sherman’ın yanında stoper Tolga’nın takıma katkısı yadsınamaz. Gerçekten çok iyi bir performans ortaya koydular.  

Gerek Aydın olsun gerekse genç Kenan, Düzkaya’nın atakları karşısında çoğu zaman çaresiz kalarak ofansa yönelik katkı sağlayamaılar. Orta alan oyuncuları ayaklarında hiç top tutamadı. Basit pas kayıplarının yanında rakibin baskısıyla kaybedilen toplar nedeniyle ilk yarı boyunca Sabri-Raif ikilisi ileride istedikleri topları alamadılar.

Devreyi üç golle kapatan Düzkaya ikinci yarının başında nedense ilk yarı sergilediği atak futboldan uzak bir görüntü çizerek Doğan’ın üzerine gelmesine müsade etti.

Doğan o kadar dağınık oynadı ki rakibinin bu durumunu avantaja çeviremedi, üstelik hücum yapacağım derken geride az adamla yakalanınca farkı kapatacak yerde açılmasına neden oldu. Doğan Türk Birliği istikrarsız görüntüsüyle teraftarlarını bir kez daha üzerken Düzkaya ise oynadığı oyunla taraftarlarına umut aşıladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler