1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Dans bizleri hayata hazırlıyor
Dans bizleri hayata hazırlıyor

Dans bizleri hayata hazırlıyor

Golden Step Dance Studio; Hip –Hop’tan R&B ‘ye, salsa’dan modern jazz danslarına, bütün dans kategorileri için eğitim veren bir okul

A+A-

 

Tanju KONURALP

Golden Step Dance Studio; Hip –Hop’tan R&B ‘ye, salsa’dan modern jazz danslarına, bütün dans kategorileri için eğitim veren bir okul. 4 yaşından 60 yaşına kadar birçok öğrencinin bulunduğu Golden Step Dance Studio’da ayrıca günümüzün en popüler spor metotlarından birisi kabul edilen; Zumba Fitness çalışmaları da yapılıyor.

 

Dans, yaşamın ritmini her yönden yakalayıp kendimizi, hayatımıza daha da hazır bir hale getirebileceğimiz yegâne unsurlardan birisi. Fizikselliğin yanı sıra, ruhsal ve sosyal anlamda da dans; gelişimimizin önemli bir dostu olma özelliğine sahip. Özellikle bu günlerde Kuzey Kıbrıs’ta dans ve dansa olan ilgi oldukça artmış durumda. Bizler de bu ilgi üzerine; Lefkoşa’da üç yıldır bu tutkuyu insanlara aşılayan, Golden Step Dance Studio Direktörü Hazal Sokollu ile dansı ve dansın insanlara katkısını konuştuk.

DANS ONUN TUTKUSU…

Doğu Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra, Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları eğitimini de tamamlayan Hazal Sokollu; yaklaşık on yıldır dansla ilgilenmekte. Profesyonel dans eğitiminin ardından da, halen devam etmekte olan Koreograflık eğitimini sürdüren Sokollu; aynı anda Golden Step Dance Studio’da 4 yaşından 60 yaşına kadar, birçok dans tutkununa eğitim veriyor. Tam bir dans aşığı olan Sokollu dansı; hayatın her yönünde insanlara yardımcı olacak ve onları hayata hazırlayacak bir unsur olarak görüyor.

TÜM DANS KATEGORİLERİ İÇİN EĞİTİM VERİYOR

Golden Step Dance Studio; Hip –Hop’tan R&B ‘ye, salsa’dan modern jazz danslarına, bütün dans kategorileri için eğitim veren bir okul. 4 yaşından 60 yaşına kadar birçok öğrencinin bulunduğu Golden Step Dance Studio’da ayrıca günümüzün en popüler spor metotlarından birisi kabul edilen; Zumba Fitness çalışmaları da yapılıyor. Belirli dönemlerde gösterilere ve yarışmalara katılan Golden Step Dance Studio öğrencileri; bu çatı altında olmaktan büyük mutluluk duyuyorlar.

‘YETENEK SİZSİNİZ’ YARIŞMASINDA YARI FİNALE KALDILAR

Oluşturdukları 18 yaş grubu ekip ile birçok yarışmaya katılan ve ödüller alan Golden Step Dance Studio gösteri ekibi; ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasında yarı finale kalarak isimlerini Kıbrıs’la birlikte Türkiye’de de duyurdu. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ta da birçok yarışmaya katılan ve birincilikler elde eden ekip, yardım amaçlı birçok organizasyonda da yer almakta.

TAM BİR AİLE ORTAMI…

Özellikle minik üyelerin Golden Step Dance Studio’yu bir aile ortamı gibi benimsediklerini belirten Sokollu; burada dansın yanında eğlencenin ve sosyal eğitimin verildiğinin altını çiziyor. Dans derslerinin dışında, birçok sosyal aktivite de bulunan Golden Step Dance Studio öğrencileri; zaman zaman temizlik kampanyalarına katılırken, belirli dönemlerde de geziler düzenleyerek, sosyal ve kişisel gelişimlerini hızlandırıyorlar. Özellikle içine kapanık çocukların, dansa başladıktan sonra büyük gelişmeler kaydettiğini ve şimdi oldukça sosyal çocuklar olduklarını vurgulayan Sokollu, dansın hayatın her alanında destekleyici bir konumu olduğunun da altını çiziyor.

PAYLAŞMAYI ÖĞRENİYORLAR…

Dışarıdaki sosyal aktivitelerin aksine dans etmenin; çocukların gelişiminde birçok etkisi olduğunu belirten Sokollu; burada birlikte bir şeyler yapmanın, takım olmanın tadına varıldığını ve bunun da özgüveni arttırıcı bir birliktelik olduğunu vurguluyor. Zamanlarını boşa harcamak yerine buraya gelen bireylerin hem ailevi yönden daha huzurlu hem de kendi açılarından daha pozitif bir dünyaya sahip olduklarını açıklayan Sokollu; çocukların burada hayata daha olgun bir şekilde hazırlandıklarının altını çiziyor.

SANATÇI PERFORMANSLARINDA DA SAHNE ALIYORLAR

Küresel ısınma ile ilgili 60 dakikalık bir gösterinin hazırlığını yapan Golden Step Dance Studio; önümüzdeki yıl bu gösteriyi sunmayı hedefliyor. Bunun gibi toplumsal konuları ilgilendiren birçok proje hedefi olan Sokollu ve ekibi ayrıca sanatçı performanslarında da sahne alarak, Kuzey Kıbrıs’ta ilkleri gerçekleştiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1183 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler