1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DANIŞMA MECLİSİ TOPLANACAK
DANIŞMA MECLİSİ TOPLANACAK

DANIŞMA MECLİSİ TOPLANACAK

Hükümette, Çalışma Bakanı ile Komite Başkanı’nı karşı karşıya getiren üç yasa tasarısı, “Danışma Meclisi”ne havale edilecek. Başbakanlık, Çalışma Bakanlığı ve Maliye temsilcilerinin yanı sıra sendika ve odalarda da üyelerin yer alacağı D

A+A-

 

 


Hükümette, Çalışma Bakanı ile Komite Başkanı’nı karşı karşıya getiren üç yasa tasarısı, “Danışma Meclisi”ne havale edilecek.
Başbakanlık, Çalışma Bakanlığı ve Maliye temsilcilerinin yanı sıra sendika ve odalarda da üyelerin yer alacağı Danışma Meclisi, “Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı yeniden masaya yatıracak.
YENİDÜZEN’e konuşan Cumhuriyet Meclisi İdari ve Sosyal İşler Komitesi Başkanı, Milletvekili Ergün Serdaroğlu, “En doğru kararı aldık ve bu kararı oy birliği ile aldık. Bu hassas yasaların daha geniş bir uzlaşıya ihtiyacı var” dedi.
Serdaroğlu, Çalışma Bakanlığı’na ait yasaların, daha önceden “Danışma Meclisi”nde tartışılması gerektiğini anımsatarak, “Eğer öyle olsaydı belki de bu tartışmaları yaşamaz, bu kadar zaman kaybetmezdik” dedi.
Serdaroğlu, bu gelişmelerin parti içerisinde bir “huzursuzluğa” neden olup olmadığı yönündeki sorumuza, “Oy birliği ile karar aldık, bize yansıyan bir rahatsızlık yok, kimi çevrelerin, beni partiden ihraç edecekleri yönündeki spekülasyonları da çok anlamsız. Biz, doğru olanı yaptık” dedi.

Bu haber toplam 1133 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler