1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DANA’NIN BINADAN GIRIŞINI YASAKLAYIN'
DANA’NIN BINADAN GIRIŞINI YASAKLAYIN

'DANA’NIN BINADAN GIRIŞINI YASAKLAYIN'

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Belediyesi Kültür-Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy ve beraberindeki sanatçıları Genel Merkez binasında kabul etti

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Belediyesi Kültür-Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy ve beraberindeki sanatçıları Genel Merkez binasında kabul etti. LTB Başkanlığı yetkileri verilen Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana’nın belediyenin Kültür-Sanat faaliyetlerini çökertmeye ve işlevsizleştirmeye çalışmasına tepki göstererek; ‘Hangi diktatör sanata karşı ayakta durabildi ki?’ diye sordu.

Bu olayın protesto ile sınırlı kalmaması gerektiğinin de altını çizen Denktaş, toplum olarak ülke sanatçılarına sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

 

“DERHAL ÇIKARILDIĞINIZ ZORUNLU IZINDEN GERI DÖNÜN”

 

UBP hükümetinin, Anayasaya rağmen yasa gücünde kararname çıkararak zorunlu izne çıkardığı belediye meclis üyelerine de çağrı yapan Serdar Denktaş; “Belediye Meclis üyeleri derhal çıkarıldıkları izini reddederek geri dönsünler ve görevlerinin başına geçsinler. Dana’nın binadan girişini mazbatalarını kullanmak suretiyle yasaklasınlar. Başsavcılığa da suç duyurusunda bulunmak suretiyle yapılan atamanın yasal olmadığını ifade etsinler. Kendi içlerinden birini de Belediye Başkanlığına vekaleten atayıp belediyeyi bu şekilde idare etsinler” dedi.

Denktaş, UBP’li belediye meclis üyeleri içinse; “yüreğiniz hala yerindeyse bu çağrıya uygun hareket edersiniz” demeyi de ihmal etmedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler