1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAİRELERDE GRUPLAR BELLİ OLDU
DAİRELERDE GRUPLAR BELLİ OLDU

DAİRELERDE GRUPLAR BELLİ OLDU

Devlet Daireleri arası halı saha futbol turnuvası 2012 için kuralar çekildi

A+A-

 

 

 

 

KKTC’deki bakanlıklar ve bağlı daireler arası düzenlenene halı saha futbol turnuvasında hazırlıklar tamamlanmak üzere. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve bu yıl da organizasyonu için çalışmaları devam eden devlet daireleri arası halı saha futbol turnuvasına şu ana kadar 16 takım katıldı. Turnuvanın son hazırlığı bu hafta yapılacak ve gelecek hafta itibarıyla fikstür oluşturulacak.

2011 yılında gerçekleşen turnuvaya 16 takım katılmıştı ve 8’erli iki grupta mücadele edilmişti. Devlet daireleri bu yıl da turnuvaya aynı sayıda ilgi gösterdi ancak yeni katılan ve geçtiğimiz yıl yer alıp ta bu yıl olmayacak takımlar bulunuyor. Turnuvada bu yıl Su Dairesi, Hazine ve Muhasebe Dairesi ile Merkezi Cezaevi Dairesi gibi takımlar da dahil oldu.

Centilmenliğin ön planda tutulduğu ve son 2 yıl içerisinde federasyonda lisansı vizelenmiş sporcuların mücadele edemediği turnuvanın 2012 organizesi için ikinci toplantı gerçekleştirilerek grup kuraları çekildi. Spor yazarı İbrahim Özsoy’un organize ettiği turnuvada çekilen kuralar sonrasında “A” ve “B” grubunda yer alacak takımlar belli oldu. Geçtiğimiz yıl yarı finale çıkan 3 takımın da “B” Grubuna düşmesi bu gruptaki mücadelenin zevkini artıracak gibi.

 

TAKIM LİSTELERİ 20 AĞUSTOS’A KADAR VERİLECEK

 

Devlet Daireleri arası halı saha futbol turnuvasında mücadele edecek takımlar isim listelerini en geç 20 Ağustos tarihine kadar organizasyon sorumlusu İbrahim Özsoy’a vermek zorunda. Değişmeyecek kesin listeler ilgi daire müdürüne imzalatıp mühürlendikten sonra verilecek ve artık takımların oyuncu dahil etme veya değiştirme şansı olmayacak. Bu yıl da yine Metehan Kemal Küçük Halı Sahası’nda gerçekleşecek turnuvada maçlar Salı ve Cuma akşamları 4’er kez olacak şekilde oynanacak.

 

Turnuvada gruplar şöyle oluştu:

“A” Grubu

Telefon Dairesi

Ekonomi Bakanlığı

Merkezi Cezaevi Dairesi

Tarım Dairesi

Dr.B.N.Devlet Hastanesi

Meclis

Araç Kayıt Dairesi

Dışişleri Bakanlığı

 

“B” Grubu

Jeoloji Maden Dairesi

Sosyal Sigortalar Dairesi

Spor Dairesi

Gümrük Dairesi

Hazine ve Muhasebe Dairesi

İçişleri Bakanlığı

Su Dairesi

Maliye Bakanlığı

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 371 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler