1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAİRELER YENİDEN KARŞILAŞACAK
DAİRELER YENİDEN KARŞILAŞACAK

DAİRELER YENİDEN KARŞILAŞACAK

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Devlet Daireleri halı saha turnuvasının bu yılki organizasyonu için çalışmalar başladı

A+A-

 

 

 

 

KKTC’deki bakanlıklara bağlı devlet daireleri arası gerçekleştirilen halı saha futbol turnuvası için hazırlıklar başladı. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen turnuvada ilginin hayli yüksek olması nedeniyle 3 aya yakın süren organizasyon bu yıl daha erkene çekildi ve turnuvanın Eylül ayı başında başlaması planlanıyor.

Daha önce Dr. Ali Özsoy Bankalararası Halı Saha Futbol Turnuvası’nı düzenleyen ve en uzun süreli anı turnuvalarına imza atan spor yazarı İbrahim Özsoy tarafından organize edilen turnuva için bu yılın ilk toplantısı yarın yapılacak. Atatürk Stadyumu altındaki Spor Yazarları Derneği İletişim Merkezi’nde saat 19.30’da başlayacak toplantıya, turnuvaya ilgi gösterecek dairelerin en az birer temsilcisinin katılması gerekiyor.

Devlet Daireleri Halı Saha Futbol Turnuvası geçtiğimiz yıl Metehan Halı Sahası’nda gerçekleşmişti. İki grupta toplam 16 takımın mücadele ettiği turnuvada maçlar tek devreli lig usulüne göre oynanmıştı ve her iki grupta ilk 4 sırayı alanlar çeyrek finale yükselmişti. Devlet Daireleri arası halı saha futbol turnuvasının ilki 25 Ekim 2011’de başlamıştı ve 10 Ocak 2012’de İçişleri Bakanlığı’nın şampiyonluğu ile sona ermişti.

 

İLK TOPLANTI YARIN

Devlet Daireleri Halı Saha Futbol Turnuvası 2012 Bayraktar Ortaokulu Halı Sahası’nda gerçekleşecek. Yeni yapılan halı sahada düzenlenecek turnuvaya bakanlıklara bağlı devlet daireleri takımları katılabilecek. Bakanlıklara bağlı kurumların bağlı bulundukları dairelerin isimleri ile katılabilecekleri turnuvada devletten maaş alan herkes bağlı bulunduğu dairenin takımında forma giyebiliyor. Son iki futbol sezonunda (2010-2011 ve 2011-2012 sezonu) lisansı vizelenmiş herhangi bir sporcunun forma giyemeyeceği turnuva için ilk toplantı 25 Temmuz Çarşamba saat 19.30’da Atatürk Stadyumu altındaki KTSYD İletişim Merkezi lokalinde düzenlenecek.

Turnuvaya geçtiğimiz yıl Jeoloji ve Maden Dairesi, İçişleri Bakanlığı, Şehir Planlama Dairesi, Devlet Hastanesi, Tarım Dairesi, Orman Dairesi, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük Dairesi, Maliye Bakanlığı, Telefon Dairesi, İhtiyat Sandığı, Çevre ve Turizm Bakanlığı, Spor Dairesi Milli Piyangolar, KKTC Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Posta Dairesi, Toprak Ürünleri, İhtiyat Sandığı takımları katılmıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 462 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler