1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAĞYOLU’NUN İTİRAZI REDDEDİLDİ
DAĞYOLU’NUN İTİRAZI REDDEDİLDİ

DAĞYOLU’NUN İTİRAZI REDDEDİLDİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararları bir genelge ile yayınladı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararları bir genelge ile yayınladı.

Daha önceden 18 Ocak tarihinde oynanmasına karar verilen Vadili – Mutluyaka İkinci Lig Doğu Grubu maçının tarihi değişti ve 13 Ocakta oynanmasına karar verildi. Hava muhalefeti nedeni ile oynatılmayan Esentepe – Dumlupınar U 19 karşılaşması 11 Ocakta oynanacak.

Yönetim Kurulu, Telsim Süper Lig kulüplerinin 4 (dört) yabancı uyruklu futbolcu getirme ve bulundurma hakları, ilgili kulübün yabancı uyruklu futbolcunun lisansını KTFF nezdinde iptal edinceye dek geçerli kılınmasına karar verdi.

Hakem Ara – Eğitim kampının 18-20 Ocak tarihlerinde Malpas Otel’de yapılmasına karar verilirken, önümüzdeki sezon için resmi maç topu ve milli takımlar malzeme sponsorluğu ihale tekliflerinin 10 Ocak saat 16.00’ya kadar yapılacağı belirtildi. Yönetim kurulu ayrıca U 15 ligleri için isim hakkı sponsorluğu tekliflerini 7 Şubat 2012 tarihine kadar alacağı belirtildi.

 

İTİRAZ REDDEDİLDİ

Yönetim Kurulu Tahkim Kurulunun 22.12.2011 tarihli kararı ışığında 12 Kasım 2011 tarihinde oynanan Telsim 2. Lig Batı Grubu Girne Halk Evi-Dağyolu Türk Spor Kulübü müsabakasına Dağyolu Türk Spor Kulübü tarafından yapılan itirazı tekrardan değerlendirdi. Girne Halk Evi İsim Listesi incelendiği zaman 18 kişilik kadronun 17 kişi olduğu ve 01 Ocak 1990 altı 3 kişi bulundurması gerekirken 2 kişinin maç varakasında isimleri yazılı olduğu ve maç öncesinde bu varakaya Dağyolu Türk Spor Kulübü’nün itiraz etmesi konusu incelendi. Maçın 4’üncü hakemi Ahmet Sakinoğlu ve Saha Komiseri Hüseyin Çökmez’in KTFF’ye muhatap 14.11.2011 tarihli yazıları incelendiği zaman Dağyolu Türk Spor Kulübü’nün itirazına konu 21 yaş-altı futbolcunun yapılan itiraz sonrası ve maç öncesinde yedek kulübesindeki yerini aldığı, hükmen yenik sayılmayı gerektiren bir durumun söz konusu olmadığı, Dağyolu Türk Spor Kulübü tarafından yapılan itirazın reddedilmesine karar verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler