1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAĞITILAN VATANDAŞLIKLARI SAVUNDU
DAĞITILAN VATANDAŞLIKLARI SAVUNDU

DAĞITILAN VATANDAŞLIKLARI SAVUNDU

Cumhurbaşkanı Eroğlu, dün gerçekleştirdiği kabulde dağıtılan vatandaşlıkları savundu, Kıbrıslı Rumlara yüklendi EROĞLU’NDAN VATANDAŞLIKLARA DESTEK Gaziantepliler Derneği yönetimini kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs’ın kuzeyinde

A+A-

Cumhurbaşkanı Eroğlu, dün gerçekleştirdiği kabulde dağıtılan vatandaşlıkları savundu, Kıbrıslı Rumlara yüklendi

 

EROĞLU’NDAN VATANDAŞLIKLARA DESTEK

 

Gaziantepliler Derneği yönetimini kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs’ın kuzeyinde dağıtılan vatandaşlıklara destek veren açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yaptığı konuşmadı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlığını alan herkesin anayasa önünde eşit ve birinci sınıf vatandaş olduğuna işaret ederek müzakereleri bu yönde sürdürdüğünü söyledi.
Eroğlu, Rum tarafının KKTC’nin verdiği vatandaşlıkları normal karşılamamaya devam ettiğini anlatarak KKTC’nin hükümeti, parlamentosu ve yasalarıyla yaşayan bir devlet olduğunu iddia etti.

“RUM TARAFININ ALIŞKANLIKLARI VAR”
Rum tarafının ekonomik sıkıntılar yaşamasına rağmen müzakere masasında aynı şeyleri istemeye devam ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, Avrupa Birliği (AB) üyesi oluşu nedeniyle Kıbrıs Rum tarafının yılların yarattığı alışkanlıklarının olduğunu savundu.
“Onlar kendilerinin ne kadar haklı görürlerse, biz de kendimizi o kadar haklı görüyoruz. Çünkü ortaklık devletinden dışlanan biziz, yıllarca zorluklar içerisinde, göçmen olarak yaşayan yine bizleriz. Dolayısıyla bugünlere kadar elde ettiğimiz hakları korumaya çalışıyoruz” diyen Eroğlu, müzakere masasında pazarlık yaparken ölçüyü korumak gerektiğini savundu.
Eroğlu, müzakereleri iyi niyetle sürdürüldüğünü anlatarak bu sürecin sonunda herhangi bir anlaşmanın mümkün olup olmadığını ekim ayında görüleceğini söyledi.


Bu haber toplam 1315 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler