1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Dağıt gitsin !
Dağıt gitsin !

Dağıt gitsin !

Futbol kulüplerine “tesis ve bakım onarım” adı altında yapılan yardımların ardı arkası kesilmiyor. Bakanlar Kurulu, hemen hemen her toplantısında 5-6 kulübe “bakım ve onarım” başlığı altında para veriyor. Son yapılan kurul toplan

A+A-

 

Dağıt gitsin !

 

·        Bakanlar Kurulu sadece futbol branşında hizmet veren altı kulübe bakım ve onarım adı altında toplam 148 bin TL para çıkarttı.

 

·        En yüksek miktar Metehan Spor Kulübü’ne çıkartıldı. Başbakan İrsen Küçük’ün merhum oğlunun isminin verileceği Metehan Spor Tesisleri’ne 70 bin TL maddi kaynak aktarıldı.

 

·        Düzaya ve Gaziveren spor kulüblerine 15’er bin TL, Karşıyaka Spor Kulübü’ne 20 bin TL, Dumlupınar Spor Kulübü’ne 10 bin TL ve Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’ne 18 bin TL katkı yapıldı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Futbol kulüplerine “tesis ve bakım onarım” adı altında yapılan yardımların ardı arkası kesilmiyor. Bakanlar Kurulu, hemen hemen her toplantısında 5-6 kulübe “bakım ve onarım” başlığı altında para veriyor.

Son yapılan kurul toplantısında sadece futbol branşında hizmet veren altı kulübe bakım ve onarım adı altında 148 bin TL para çıkartıldı.

 

EN YÜKSEK MİKTAR METAHAN’A

Bakanlar Kurulu’nun son toplantısında en yüksek miktar Metehan Spor Kulübü’ne çıkartıldı. Başbakan İrsen Küçük’ün merhum oğlunun isminin verileceği Metehan Spor Tesisleri’ne 70 bin TL maddi kaynak aktarıldı. Metehan Spor Kulübü’nün spor tesislerinin tamamlanabilmesi amacına yönelik olarak adıgeçen kulübe 70 bin katkı yapılmasını ve gerekli ödeneğin 2011 Mali Yılı Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi Müdürlüğü Bütçesi altında yer alan “Spor Federasyonları ile Spor Birliklerine Katkı” kaleminden karşılanmasını onayladı.

 

DÜZKAYA VE GAZİVEREN’E 15’ER BİN

Bakanlar Kurulu, Düzaya ve Gaziveren Spor Kulübüne kulüp binalarının tamir ve onarımı için 15’er bin TL katkı yaptı.  Düzkaya Spor Kulübü’nün , kulüp binasının tamir edilmesi amacına yönelik olarak Spor Dairesi bütçesinden 15 bin TL katkı yapılırken, aynı gerekçe ile Gaziveren Spor Kulübü’ne de yine aynı kalemden 15 bin katkı yapıldı.

 

ÜÇ KULÜBE 48 BİN TL 

Üç spor kulübüne Toplam 48 bin TL katkı yapıldı. Karşıyaka Spor Kulübü, Dumlupınar Spor Kulübü ve Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’ne spor tesislerinin (lokal ve sahalarının) bakım ve idamesinin sağlanabilmesi amacına yönelik olarak 2011 Mali Yılı Milli Eğitim, Gençlik ve Spor  Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi Müdürlüğü Bütçesi altında yer alan “Sosyal Tesis Bakım ve Onarım Giderleri” kaleminden fatura karşılığı Karşıyaka Spor Kulübü’ne 20 bin TL, Dumlupınar Spor Kulübü’ne 10 bin TL ve Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’ne 18 bin olmak üzere toplam 48 bin TL ödeme yapılmasını onaylandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 684 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler