1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Dağdelen’in hayati tehlikesi sürüyor
Dağdelen’in hayati tehlikesi sürüyor

Dağdelen’in hayati tehlikesi sürüyor

Tuğba Dağdelen’e aracı ile çarparak ağır yaralanmasına neden olan ve olay yerinden kaçtığı tespit edilerek tutuklanan T.A.Ç, tekrardan mahkemeye çıkarılarak, hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.

A+A-

 

Lefkoşa – Dikmen yolu üzerinde 27 Şubat tarihinde meydana gelen trafik kazasında, aracı ile dikkatsizce ilerleyen ve yol üzerindeki kavşakta durmayarak yolu karşıya geçmeye çalışan Tuğba Dağdelen’e çarparak ağır yaralanmasına sebep olan araç sürücüsü T.A.Ç dün ek tutukluluk süresi talebi ile yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Lefkoşa Trafik Şubesi’nde görevli polis müfettiş muavini Hasan Ünal olayla ilgili bulguları mahkemede aktardı. Ünal, zanlının  27 Şubat saat 00.05 de aracı ile Dikmen bölgesine doğru dikkatsizce ilerlediğini, kavşakta durmayarak yolu karşıya geçmeye çalışan müşteki Tuğba Dağdelen’e çarparak ağır yaralanmasına olduğunu söyledi.

Ünal, zanlının olay yerinden kaçtığını ve daha sonra tespit edilmesi üzerine tutuklandığını belirterek, önceki gün mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve aleyhinde 1 gün tutukluluk emri alındığını anımsattı.

Alınan süre içerisinde zanlının gönüllü ifadesinin yanında görgü tanıklarından da ifade alındığını belirten müfettiş muavini Ünal, bölgede bulunan kamera görüntülerinin de incelendiğini kaydetti.

Aile tepkili…

Ünal, kazada ağır yaralanan müştekinin hayati tehlikesinin devam ettiğini ve ailesinin tepkili olduğunu belirterek zanlının güvenliğini de düşünerek soruşturmanın selameti açısından 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, huzurunda verilen şahadeti değerlendirerek soruşturmanın devam ettiğini zanlı aleyhine açılacak olan davanın müştekinin sağlık durumuna göre değişebileceğini de göz önünde bulundurarak 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1621 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler