1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAĞCILAR YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDİ
DAĞCILAR YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDİ

DAĞCILAR YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDİ

Dağcılık Spor Derneği’nin her Pazar gerçekleştirdiği dağ yürüyüşleri dün Lapta’da gerçekleşti.

A+A-

 

 

 

Dağcılık Spor Derneği’nin her Pazar gerçekleştirdiği dağ yürüyüşleri dün Lapta’da gerçekleşti. İki gruba ayrıla 80 civarındaki dağcılar sabahın erken saatlerinde doğayla buluştu. Uzun parkur ve kısa parkur şeklinde düzenlenen yrüyüş dün sabah 7.30 da başladı.

Uzun parkur diye adlandırılan ve Lapta Baş Pınar bölgesinden hareketle başlayan uzun parkur yaklaşık 5 saat sürdü. 18 dağcının katıldığı yürüyüşte dağcılar Selvili Tepe yakınlarına kadar tırmandıktan sonra yeniden Baş Pınar’a geri döndüler. Yol boyunca hem yürüyüş yapan hem de doğadaki şifalı ot ve mantarları doplayan dağcıları şiddetli şekilde yağan yapmur ve kar bile durduramadı. Sezonun en zorlu parkuru olan ve yaklaşık 5 saat süren Paş Pınar – Selvili Tepe parkuru yürüyüşünde dağcılara rehberliği Ali Öner yaptı.

Dağcılık Spor Derneği’nin dağcılara sunduğu ikinci alternatif ise 2 buçuk saatlik daha kısa bir parkur olan “Tank ve Çevresi yürüyüşü” oldu. 1974 Savaşına katılan ve vurulduktan sonra  Lapta’nın üstündeki dağda kalan “Anıt Tankın” çevresinde gerçekleşen yürüyüşe yaklaşık 60 dağcı katıldı. Çok neşeli bir şekilde geçen yürüyüşün sorumlu rehberi Dağcılık Spor Derneği’nin başkanlığını da yürüten Mustafa Cemal yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 697 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler