1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CYPRUS PEARL İKİNCİ KEZ MÜHÜRLENDİ
CYPRUS PEARL İKİNCİ KEZ MÜHÜRLENDİ

CYPRUS PEARL İKİNCİ KEZ MÜHÜRLENDİ

Cyprus Pearl turistik tesisinin bir ay içerisinde ikinci kez mühürledi. Yetkililer bu kez tesisin “ana giriş kapısını” mühürledi.

A+A-

 

 

Yenierenköy Belediyesi zabıtaları, “çıplaklar kampı” olarak da bilinen Cyprus Pearl turistik tesisinin bir ay içerisinde ikinci kez mühürledi. Yetkililer bu kez tesisin “ana giriş kapısını” mühürledi.

Yenierenköy Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, tesis çalıştırıcısının Belediye zabıtalarına tesise girme izni vermemesi üzerine, tesise giriş ve ana giriş kapısının mühürlenmesi polis eşliğinde gerçekleştirilebildi.

 

BAZI MÜHÜRLER KIRILDI

 

Tesisteki eksiklikler giderilmediği ve çalışma belgesi alınmadığından tesisin bir kısmı bir ay önce mühürlenmişti, ancak polis eşliğinde önceki gün gerçekleştirilen denetimlerde bazı mühürlerin kırıldığı tespit edildi.

Bu arada tesisteki uzun vadeli kiracılara tesise giriş çıkışında yardımcı olması için ana giriş kapısına belediye çalışanının görevlendirildiği de belirtildi.

 

“TESİLE İLGİLİ BİZİM MUHATAP GÖSTERİLMEMİZ GEREK”

 

Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün konu hakkında yaptığı açıklamada, tesisteki eksikliklerin giderilip çalışma izni alınabilmesi için ilk önce tesisle ilgili kendilerine muhatap gösterilmesi gerektiğini, çünkü tesisin mal sahibinin çalışma izni için başvurmasına rağmen, tesisin çalıştırıcısı olarak görünen kişinin tesisten çıkmadığından dolayı işlemlerin başlatılamadığını anlattı.

Tesisle ilgili muhatap sorununun bir süredir devam etmekte olduğunu kaydeden Öykün, yargının tesis hakkında belediyenin muhatabının kim olduğunu en erken bir zamanda göstermesi gerektiğini belirtti.

 

“ZABITALARIN GÖREV YAPMASI ENGELLENDİ”

 

Öykün, zabıtaların görev yapması engellenmesinin yanında, bar da dahil vurulan bazı mühürlerin kırıldığını, çalışma izni olmamasına rağmen içki servisi yapıldığı izleniminin mevcut olduğunu söyledi.

Belediye açıklamasında, karavanlardan çıkan atık suların Belediye Plajı’nın da bulunduğu denize aktığı belirtilerek, çevre ve sağlıkla ilgili bakanlıklar göreve çağrıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler