1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CYPRUS AIRWAYS’E AEROFLOT TALİP
CYPRUS AIRWAYS’E AEROFLOT TALİP

CYPRUS AIRWAYS’E AEROFLOT TALİP

Cyprus Airways’e, özellikle Heathrow’daki slot hakları nedeniyle Rus Aeroflot, Katar ve Lübnan havayollarının talip olduğu belirtildi

A+A-

 

Kıbrıs (Rum) Havayolları, tüm sermayesiyle özelleştiriliyor. Nisan ayına kadar özelleştirme sürecinin tamamlanması beklenen devlet şirketi niteliğindeki Kıbrıs Havayolları (Cyprus Airways)’e, özellikle Heathrow’daki slot hakları nedeniyle Rus Aeroflot, Katar ve Lübnan havayollarının talip olduğu belirtildi.

Politis haberi “Aeroflot’un Kanatları Kıbrıs Havayolları’nın Üzerinde... Aeroflot, Avrupa Pazarı ve Heathrow’daki Slotları Nedeniyle Kıbrıs Havayolları’nı Satın Almaya Talip” başlığıyla manşetten verdi.

Gazete, Rum devlet havayolları şirketinin nisan ayına kadar faaliyetleri ve personel maaşları açısından sıfır likiditeye düşmesinin beklendiğini, Rum yönetiminin şirketin ana hissedarı olarak nisan ayına kadar şirketin öz sermayesini 30 milyon Euro genişleteceğini, buna paralel olarak aynı düzeyde sermaye yatırımı yapması beklenen bir alıcı arayacağını yazdı.

Habere göre Rus Aeroflot, Kıbrıs Havayolları’nı satın almaya ilgi gösterdi. Portekiz’in TAP isimli devlet hava taşımacılık şirketi yanında, Lübnan’ın Middle East Airlines da ilgi gösterenler arasında.

Kıbrıs Havayolları şirketine, özellikle Heathrow’daki slotları ve Avrupa şirketi olarak Avrupa havaalanlarına uçuş imkanı nedeniyle ilgi gösterildiğine dikkat çekiliyor.

Simerini de, “Kıbrıs Havayollarına Yatırımcı Aranıyor” başlığıyla birinci sayfasından verdiği haberde, Rum Bakanlar Kurulu’nun dün havayollarının stratejik yatırımcıya satılmasına onay verdiğini yazdı.

Haberde, şirketin 2011 yılı zararıyla ilgili resmi veriler 30 milyon Euro olmasına karşın gerçek zararının 50 milyon Euro’nun üzerinde olduğuna da işaret edildi.

Haravgi ise haberi “Kıbrıs Havayolları’nın Sermaye Artırımına Bakanlar Kurulu’ndan Yeşil Işık” başlıklı haberinde, Dimitris Hristofyas başkanlığında dün toplanan bakanlar kurulunun, havayolları şirketinin sermaye artırımına gitmesine ve stratejik yatırımcı aranmasına onay verdiğini yazdı.

Fileleftheros da haberi “Kıbrıs Havayolları’nda Yatırımcıya Kapılar Açılıyor... Başlıca Talipler Middle East Airlines, Aeroflot ve Katar” başlığıyla okurlarına aktardı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler