1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CYPFRUEX'TE NELER OLUYOR?
CYPFRUEXTE NELER OLUYOR?

CYPFRUEX'TE NELER OLUYOR?

GÖZ GÖRE GÖRE 1 MİLYON TL’Yİ AŞKIN ZARAR VAR MI? Cypfruex’in sipariş almadan İran ve Ukrayna’ya yaklaşık bin ton valencia portakal gönderdiği ve satın alınmayan bu malların Cypfruex tarafından imha edilmek üzere olduğu iddia edildi.

A+A-

 

 

GÖZ GÖRE GÖRE 1 MİLYON TL’Yİ AŞKIN ZARAR VAR MI?

 

Cypfruex’in sipariş almadan İran ve Ukrayna’ya yaklaşık bin ton valencia portakal gönderdiği ve satın alınmayan bu malların Cypfruex tarafından imha edilmek üzere olduğu iddia edildi.  Söz konusu iddiayı ilk kez Kanal Sim’de gündeme getiren Doğancı Patates Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Bicen, bin ton valencia portakalın imha edilmesi durumunda zararın 1 Milyon TL’yi aşacağını ileri sürdü.

Doğancı Patates Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Bicen, Kanal Sim ve Sim Radyo’dan ortak yayınlanan Tarımı Tartışalım programına bugün stüdyo konuğu olarak çok tartışılacak iddialarda bulundu.   Mehmet Bicen, Cypruex’in sipariş almadan İran’a 35 konteynır, Ukrayna’ya da yine sipariş almadan 10 konteynır valancia portakal gönderdiğini ileri sürdü.  Bicen, yaklaşık bin ton olan portakalların satılamadığını ve Cypruex tarafından imha edilmek üzere olduğunu savundu.  İhracatta ton başına yaklaşık 600 dolar maliyet olduğunu anlatan Mehmet Bicen, buna ek olarak limanda bekleme süresi ve imha maliyetinin de eklenmesiyle zararın 1 trilyon TL’yi aşacağını iddia etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler