1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Cumhurbaşkanı’nı taraf yapmak
Cumhurbaşkanı’nı taraf yapmak

Cumhurbaşkanı’nı taraf yapmak

Çetinkaya-Lapta maçını izleyip eve geri dönmüştüm. Bir kanalda Olimpiyat Komitesi’nin Sayın Eroğlu’nu ziyaret ettiğini dördüm. Allah Allah dedim. 26 Şubat Pazar günü genel kurul kararı alan bir kurumun, iki gün önce yani 24 Şubat Cuma günü Cum

A+A-

 

 

 

 

Çetinkaya-Lapta maçını izleyip eve geri dönmüştüm. Bir kanalda Olimpiyat Komitesi’nin Sayın Eroğlu’nu ziyaret ettiğini dördüm. Allah Allah dedim. 26 Şubat Pazar günü genel kurul kararı alan bir kurumun, iki gün önce yani 24 Şubat Cuma günü Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etmesinin sebebi ne? Oldukça tuhaf karşıladım. Bu gibi durumlarda normal olan genel kurul sonrası yeni seçilen yönetim kurulunun Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etmesidir.

Ne diyor Olimpiyat Komitesi. İşte bu yaz Londra Olimpiyatları olacak, katılacak federasyon konusunda da Cumhurbaşkanı’na bilgi vermeye geldik. Kısaca Olimpiyat Komitesi’nin söylediği bu. Aslında söylenenin tamamen düzmece bir senaryo olduğu ve bu söylemle esas amacın kamufle edildiği gün gibi ortadadır. En önemli kurumlardan biri olan Olimpiyat Komitesi’nin itibarının dibe vurduğu bir dönemde yapılan bu ziyaretin tek bir amacıdır. Siyasi güç elde etmek. Milli Olimpiyat Komitesi’nin gerçek sahibi olan federasyonlar I.O.C. (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) kriterlerine uygun bir tüzük için verdikleri haklı mücadeleyi Sayın Eroğlu’nun siyasi gücüyle kırmaktır. Mevcut yönetimin tek derdi federasyonlara ve I.O.C. kriterlerine rağmen gasp ettikleri Olimpiyat Komitesi yönetimini devam ettirmektir. Yoksa hiçbir federasyonun olimpiyatlara bu yapı içerisinde katılamayacağını spor kamuoyu değil sokaktaki beş yaşındaki çocuk bile bilmektedir. Onun için kimse gerçek niyetini gizlemesin. Spor kamuoyunun bu gibi islere karni toktur.

Gelelim beni üzen esas konuya. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ziyaretteki konuşmasına. Sayın Eroğlu ziyaret esnasında basın önünde Olimpiyat Komitesi’ne bağlı Taekwondo Federasyonu’nun DÜNYA Şampiyonalarında ve uluslararası yarışmalarda çok başarılı olduğu ve birçok birincilik kazandığı yönündeki açıklamasına.

Kim bilgi vermişse Sayın Eroğlu’na doğru bilgi vermemiştir. Bizim Taekwondo Federasyonu W.T.F. (Dünya Taekwondo Federasyonu)  üyesi değildir. Global Taekwondo Federasyonu diye I.O.C.’nin reddettiği dünyada ve olimpiyatlarda hiçbir varlığı olmayan uydurma bir kuruma üyedir. Bu kurumun yaptığı organizasyonların dünyada hiçbir hükmü yoktur. Ulusal Olimpiyat Komitesi üyesi hiçbir Taekwondo Federasyonu Global Tekvando Federasyonu’na üye olamaz. Eğer olursa Olimpiyat Komitesi üyeliğinden atılır. Durum bu kadar açık ve nettir.

Şimdi bunları bile bile Sayın Cumhurbaşkanı’na yanlış bilgiler ışığında açıklama yaptırılması doğru mu?

Bu açıklama ile dünyanın bizimle dalga geçeceğini bu arkadaşlar bilmiyor mu?

Cumhurbaşkanı’nı yanlış bilgilerle dünyaya rezil etmek kime ne kazandırır?

Bu arkadaşların gözü bu kadar mı ileriyi göremiyor?

Kişisel hırslar Cumhurbaşkanlığı makamını ofsayda düşürmekten daha mi önemli?

Siyaseti sporun içine sokmak hem de düzmece senaryolarla. Neden? Aslında amaç belli. Ama Cumhurbaşkanı’nı uyarmak da bizim görevimiz.

Sayın Cumhurbaşkanım bizler siyasetin sporu esir almasından değil, sporun siyasete yön vermesinden yanayız. Bugün oluşturulmaya çalışılan yapı, gençliğimize, sporumuza ve genelde Kıbrıs Türk halkına telafisi mümkün olmayan zararlar verecektir. Oluşturulan bu I.O.C kriterlerine uygun olmayan yapı ülkemize uygulanan ambargoların temeli olacaktır. Sizden ricamız siyasi ve statükocu bir tüzükle yönetilen komiteden yana değil. Çağdaş ve I.O.C. kriterlerini temel alan tüzükle yönetilen OLİMPİYAT komitesinden yana tavır almanızdır. Aslında bu tavrı Kıbrıs Türk sporunun geleceğini düşünen herkes koymalıdır.

Ha çok merak ettiğim bir soru daha var. Bu Dünya Şampiyonu olan tekvandocuların kaç tanesi Türkiye Milli Takımı’na seçilmiştir. Ya da Türkiye Tekvando Federasyonu’nun düzenlediği şampiyonalarda kaç birincilik almışlardır. Bizim bilmediğimiz hangi sporcular olimpiyatlarda kürsüye çıkmıştır. Acaba bunlar da Cumhurbaşkanı ile paylaşılmış mı. Bizler ve spor kamuoyu da bu konuyu merak etmekteyiz.

 

Not: Bu yazıyı 24 Şubat Cuma aksamı yazdım. Gazeteye göndermemeyi çok düşündüm. Sayın Eroğlu ile siyasi düşüncelerimiz farklı olsa da, seçimlerde kendisine oy vermesem de Eroğlu şu anda benim de Cumhurbaşkanımdır. Kimsenin de onu yanlış bilgilerle kamuoyu önünde küçük düşürmeye hakkı yoktur. Bazı kişilerin Sayın Eroğlu’nun siyasi makamından faydalanmak için nelere tevessül ettiklerini bilmesini istedim onun için geç de olsa gazetede yayınlanmasını istedim.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler