1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Cumhurbaşkanına her türlü katkıyı yapacağız"
Cumhurbaşkanına her türlü katkıyı yapacağız

"Cumhurbaşkanına her türlü katkıyı yapacağız"

Başbakan Yorgancıoğlu, 1 Mayıs mesajında Kıbrıs sorununun çözümünün emekçilerin daha iyi şartlara kavuşmasını sağlayacağını belirtti

A+A-

 

“Çözüme istekli ve niyetli bir cumhurbaşkanına her türlü katkıyı yapacağız"

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Kıbrıs sorununun çözümünün emekçilerin daha iyi şartlara kavuşmasını sağlayacağını belirtti. 1 Mayıs dolayısıyla yayınladığı mesajda, ülkede yeni bir döneme geçildiğini de kaydeden Yorgancıoğlu, “Bugünden itibaren çözüme istekli ve niyetli bir cumhurbaşkanına her türlü katkıyı yapacağız” dedi. 1 Mayıs’ın emeğin ve alın terinin simgesi olduğunu belirten Yorgancıoğlu, “1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nı ülkemizde bir kez daha kutlarken, bu önemli günün birlik, beraberlik, dayanışma, dostluk ve barış ortamında kutlanması temennisiyle çalışan ve üreten işçi ve emekçilerimizin bayramını kutluyorum” dedi.
Çalışanlarla karşılıklı anlayış, uzlaşı ve diyalog içinde hareket etiklerini ifade eden Yorgancıoğlu, dile getirilen sorunlara çözüm üretme çabalarını sürdürdüklerini kaydetti.

“Elimizden gelen çabayı ortaya koyuyoruz”
Hükümet olarak, üreten kesimlerin beklentisini ve taleplerinin karşılanması, ülkedeki sosyal adaletin, ekonomik kalkınmanın ve istikrarın korunması için ellerinden gelen çabayı ortaya koyduklarını vurgulayan Yorgancıoğlu, “Her kesimden insanımızın özgür, eşit, adaletli, ayrımcılığa maruz kalmadan barış ve huzur ortamı içerisinde yaşaması en öncelikli hedeflerimiz arasındadır” dedi.
Yorgancıoğlu, 1 Mayıs’ın anlamına uygun ve şenlik havasında kutlanması için tüm kesimlerin sorumluluk içinde hareket etmesinin önemine de işaret etti.

Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler