1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN İSTİFA ETMELİDİR'
CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN İSTİFA ETMELİDİR

'CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN İSTİFA ETMELİDİR'

KTOEÖS, öğretmen sınavlarından sonra Kamu Hizmeti Komisyonu’nda ortaya çıkan skandalın faturasının gençlere kesilmek istediğini savunarak, bu duruma tepki gösterdi.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), öğretmen sınavlarından sonra Kamu Hizmeti Komisyonu’nda ortaya çıkan skandalın faturasının gençlere kesilmek istediğini savunarak, bu duruma tepki gösterdi.
KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yaptığı yazılı açıklamada, “Ortada bir suç varsa bu suçu işleyen suçlular da vardır. Bu işe adı karışan başta Cumhurbaşkanı, Başbakan derhal istifa etmelidir. Bu işin faturası gençlere kesilerek konu kapatılmamalıdır” dedi.
Kamu Hizmeti Komisyonu’nun bağımsız, güvenilir bir kuruma dönüştürülmesini, kirlenen siyasetten tüm kurumların kurtarılmasını isteyen Gökçebel, başta gençler olmak üzere tüm toplumun temiz toplum istemiyle ayaklanması gerektiğini ifade etti.
Açıklamasında, “Kamu Hizmeti Komisyonu’nda yaşananların arkasından sınavların iptal edilmesi veya edilmemesi bir anlam ifade etmemektedir. Bu pis durumdan bu çocukları harcayarak rant elde etmeye çalışan kirli siyaset deşifre olmuştur” iddialarına yer veren Gökçebel, şöyle dedi:
“Kamu Hizmeti Komisyonu da hazır devreden çıkarılmışken geçici öğretmenleri hiç bir kriter uygulamadan, sırf taşıdığı siyasi etiketle geçici atayarak kurtulunamaz. Öğretmenlerin geçici atamaları sadece kurultaya yönelik ve partizanca yapılmamalıdır. Sınavları şaibeli yapan anlayışla hareket edilmemelidir. Temizlik olmadan, güven yaratılmadan atılacak her adım yeni bir kirlenme yaratacaktır.”

 

 

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler