1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CUMA GÜNÜ KIBRIS'TA
CUMA GÜNÜ KIBRISTA

CUMA GÜNÜ KIBRIS'TA

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, parlamentodan bir heyetle birlikte cuma gün KKTC’ye günübirlik ziyaret gerçekleştirecek. Cumhuriyet Meclisi Özel Kalem Müdürü Gökhan Güler’in verdiği bilgiye göre, Cumhuriyet Meclisi Ba

A+A-

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, parlamentodan bir heyetle birlikte cuma gün KKTC’ye günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Cumhuriyet Meclisi Özel Kalem Müdürü Gökhan Güler’in verdiği bilgiye göre, Cumhuriyet Meclisi Başkanlık Divanı’nın davetlisi olarak gelecek olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e günübirlik ziyaretinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş eşlik edecek.

ZİYARET PROGRAMI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki heyet, saat 10:00’da Ercan Havalimanı’na varacak. Çiçek başkanlığındaki heyet saat 10:30’da Dr. Fazıl Küçük’ün Anıttepe’deki Kabrine, 10:45’te de Lefkoşa Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak anıt defterini imzalayacak.

Saat 11:00’de TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki heyet, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ile baş başa ve heyetlerarası görüşme gerçekleştirecek.

Cemil Çiçek, saat 11:45’te Başbakanı İrsen Küçük ile görüşecek, 12:15’te TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ni ziyaret edecek; saat 13:30’da ise Meclis Başkanı Hasan Bozer tarafından onuruna verilecek öğle yemeğine katılacak.

Çiçek ve heyeti saat 16:00’da Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Adem Huduti’yi; 16:45’te Boğaz Şehitliği’ni ziyaret edecek.

Saat 17:15’te Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından kabul edilecek Çiçek ve beraberindeki heyet, saat 18:30’da Ercan Havalimanı’ndan Ankara’ya hareket edecek.

 

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler