1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘Cuma bakansın’ denildi, Pazartesi üzeri çizildi
‘Cuma bakansın’ denildi, Pazartesi üzeri çizildi

‘Cuma bakansın’ denildi, Pazartesi üzeri çizildi

UBP Mağusa İlçe Başkanlığı’nı kaybeden Ahmet Eti, bir anda Başbakan İrsen Küçük’e düşman kesildi. Düne kadar elele omuz omuza olan ikilinin arasını ‘koltuk hırsı’ açıverdi. Her ne kadar Eti, ‘bakanlık konusu’ değil de

A+A-

 

 

 

UBP Mağusa İlçe Başkanlığı’nı kaybeden Ahmet Eti, bir anda Başbakan İrsen Küçük’e düşman kesildi. Düne kadar elele omuz omuza olan ikilinin arasını ‘koltuk hırsı’ açıverdi.

Her ne kadar Eti, ‘bakanlık konusu’ değil dese de herkes biliyor ki bakanlık hayalleri suya düşen Eti, fena bozuldu.

Dün Kanal Sim’de Aysu Basri Akter’in konuğu olan Özdemir Tokel,  “Siz bir iş yerinde çalışıyorsunuz. Cuma günü size deniliyor ki Pazartesi odan bu… Ancak Pazartesi oluyor o odada başkası oturuyor” diyerek Eti’nin düştüğü durumu ortaya koydu.

 

 


 

 

Özcafer: Rüşvet olarak değerlendiririm

 

 

UBP Mağusa İlçe Başkanı Afet Özcafer, Başbakan İrsen Küçük tarafından partililere ardı ardına verilen yemekleri, ‘rüşvet’ olarak değerlendirdi.

Dün Kıbrıs TV’de Serhat İncirli’nin konuğu olan Özcafer, Küçük’e eleştirilerde bulunmaya devam etti. 

Küçük’ün  delegelere baskı yaptığını söyleyen Özcafer, “Ellerini vicdanlarına koysunlar, kimseye baskı yapmasınlar insanlar hür iradelerini kullansınlar” diyerek Küçük’e çağrıda bulundu.

Kurultay’da Kaşif’i destekleyecek olan Özcafer, tüm baskılara rağmen Kaşif’e büyük bir gizli destek olduğunu da söyledi.

 


‘Cici sendromundan kurtarın’

 

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın son günlerde yaptığı ‘ yersiz çıkışlara’ DP Genel Sekreteri Bengü Şonya’dan hem yanıt geldi, hem de hodri meydan denildi.

 Herkes ‘kaka’, Çakıcı ‘cici’ sendromundan kendisini kurtarması gerekmektedir” diyen Şonya,  Çakıcı’ya “Hemen yarın Meclis’ten Demokrat Parti ile birlikte çekilmeye var mısınız?” diye de sordu.

Çakıcı, gün içerisinde Şonya’ya yanıt vermedi. Kim bilir belki bugün Çakıcı istediğine kavuşur ve Şonya’nın çağrısı ile  birlikte TDP ve DP Meclis’ten çekilir.


 

BRT’de işler karışık

BRT’de işler karışık. UBP Kurultay hesaplarından nasibini alan BRT’de huzursuzluk devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde haberlerden sorumlu Huriye Dimililer, Ahmet Kaşif haberini fazla yayınlayınca önce zorunlu izne gönderilmiş ardından görevden alınmış. Şimdi bu örnek karşısında BRT’de herkeste bir endişe hakim.

Öte yandan gönülsüz olarak Özer Kanlı’dan boşalan Müdürlük makamına oturan Hüseyin Çobanoğluları’nın Aralık sonrasında emekliye ayrılacağı konuşulurken, yeni müdürün kim olacağı noktasında uzlaşılan bir ismin olmadığı söyleniyor.

 


Cenazeden sonra delegelere yemek var!

“Bu akşam neredeyiz? Önce cenaze var! Cenazeden sonra Filanca Hotel… 5 yıldızlı… Ne içeceyik? Delege ne içerse! Merhum’u nasıl bilirdiniz? Whisky buzlu olsun lütfen! Haaa merhum mu? İyiydi iyiydi! İyiydi de sizin almadığınız; almak için çaba göstermediğiniz ve hatta haberiniz dahi olmayan tedbirler yüzünden ölmedi mi bu gariban?

UBP delegesi de cin gibi maşallah! Bir dostum, “UBP delegesi asla mağdurdan yana değildir; güçlüden yanadır” demişti… Güçlü kim? Yemeği veren… Bir yemek… Bir plastik yemeğe; bir zavallı işçiyi satmaktır bunun adı… Bu ne hırstır? Bu ne acayip bir siyasettir? Ne kadar daha izleyeceğiz ve sessiz kalacağız? Bu kadar mı umudu kestik? Bu kadar mı yokuz? Bu kadar mı aşağı düştük? Cenazeden sonra delegelere yemek var!”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

Cumhurbaşkanı UBP'deki "kırılmalardan" endişeliyse(!)...

 

“Az mı kırılan dökülen oldu da sonunda tekrar o şemsiyenin altına girdiler?                      

Saymakla bitmez…

Siz rahat olun Sayın Cumhurbaşkanı…

UBP’de herkes, bildiğiniz gibi birbirlerini dişler ama sonunda yürütmenin başında, yani Başbakanlık makamında gücü elinde bulunduranın yanında hizaya girerler.

UBP’nin temel karakteristiğidir bu…

Bu özelliği UBP’ye kazandıranlar ise bellidir.

Bunu bilmeyen de kalmamıştır…”

 

ALİ TEKMAN

 


 

Transfer ücretleri ödenmiş oldu

 

“DP’den ayrılarak UBP’ye transfer olan milletvekillerinden Mehmet Tancer, Ejder Aslanbaba ve Ertuğrul Hasipoğlu’na verilen sözler peyder pey uygulanmaya devam ediyor.

İlk önce Mehmet Tancer’e transfer ücreti karşılı olarak eşi Sağlık Bakanlığına müdür olarak atandı…

Daha sonrasında bir diğer milletvekili Ejder Aslanbaba da Dış Türkler Birliğinin başına getirildi…

Aldığımız duyumlara göre Ejder Aslanbaba’nın Elektrik Kurumuna ait olan borcu da gerçekleşen transferde kendisine verilen sözlerden bir tanesiydi…

Oda bir şekilde kılıfına uydurularak hasıraltı edildi…

Geriye bir tek Hasipoğlu kalmıştı…

Hasipoğlu’nun uzunca bir zamandır İrsen Küçük’e yapmış olduğu baskılar, yaklaşan UBP kurultayı öncesi İrsen Küçük ve Ahmet Kâşif arasında yaşanan içi hesaplaşmalarda gerçekleşen operasyonlar Hasipoğlu’nun ekmeğine bal sürmüş oldu…

İrsen Küçük’ün Ahmet Kâşif’i Sağlık Bakanlığından alması sonucu boşalan koltuğa, 21 Ekim’de gerçekleşecek olan UBP Kurultayında İrsen Bey’e tam destek vereceğini kamuoyuna açıklamasa da kapalı kapılar ardında Başbakan İrsen Küçük’e söz veren Hasipoğlu’na bahşedildi…

Bu bağlamda İrsen Bey, hem transfer borcunu hem de Hasipoğlu’nun kendisine destek vermesine karşılık vefa diyetini ödemiş oldu…”

 

MEHMET EŞ

 


 

 

 “Okullar açıldı trafik ayvayı yedi... Küresel köy Lefgoşa'ya hayırlı olsun... Bir de yağmurlar başlayınca seyreyleyin alemi siz...”

 

Mahmut ANAYASA’nın profilinden

 

***

 

 “DAÜ'nün SS ve ihtiyat sandığı primlerini yatırması çook güzel. Aferin! Ama bu işi nasıl ve ne zaman yaptığı ilginç. Açıklama yapacağız.”

 

Ulaş GÖKÇE’nin profilinden

 


 

“KKTC ilk kez kendi insan gücünü kullanarak ve kendi insan gücünden emin olarak bir program hazırlamıştır Şuna emin olunuz ki sivil toplumun oluşturduğu bu programa sadece ufak tefek teknik rötuşlar yapılmıştır. Geriye kalan tüm öneri ve fikirler katılımcıların düşüncelerini yani insanımızın beklentilerini yansıtmaktadır.”

 

SUNAT ATUN (Ekonomi Bakanı)

 


“Konu hakkında Meclis Araştırma Komitesi kurulmuş olup bu komite çalışmalarına devam ederken hükümetin böyle bir Komite yokmuş gibi davranarak bahse konu inşaatın temel atma törenine katılması ve arazide oldu bittiler yaratılmasına ortak olması Meclisin iradesine karşı yapılmış son derece büyük bir saygısızlık olarak değerlendirilmektedir.”

 

MEHMET ÇAĞLAR (CTP Vekili)

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler