1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇUKURLAR CAN ALIYORDU
ÇUKURLAR CAN ALIYORDU

ÇUKURLAR CAN ALIYORDU

Arac sürücüsü Zalihe Teyarecioğlu’nun ve araçta arka koltukta yolcu olarak bulunan 5 yaşındaki Duru Öykün’ün hayatını emniyet kemerlerinin takılı olması kurtardı.

A+A-

 

İskele Boğaz yolunda oluşan çukurlar kazaya sebebiyet verdi. Dün saat 10.00 sularında meydana gelen kaza, LN 630 plakalı aracın Exotic isimli otelin, önce aydınlatma direğine sonra da otel duvarına çarpması sonucu meydana geldi.  Yoldaki çukurlara düşmemek için direksiyonu kıran LN 630 plakalı araç sürücüsü Zalihe Teyarecioğlu, direksiyon hâkimiyetini kaybedip, önce otelin aydınlatma direğini devirdi sonra da otel duvarına çarparak durdu. Arac sürücüsü Zalihe Teyarecioğlu’nun ve araçta arka koltukta yolcu olarak bulunan 5 yaşındaki Duru Öykün’ün hayatını emniyet kemerlerinin takılı olması kurtardı.

EMNIYET KEMERI KURTARDI

Araçta bulunanlar Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, araçta ciddi hasar meydana geldi. Ülkemizde son yaşanan kaza olaylarından sonra yürürlüğe giren arka koltukta emniyet kemeri takma zorunluluğu yasası, kazada can kaybı yaşanmamasını sağladı. Kazada 53 yaşındaki araç sürücüsü Zalihe Teyarecioğlu’nun Mağusa hastanesinde çekilen tomografiden sonra barsağında yırtık tespit edilerek acilen ameliyata alındığı öğrenildi.

‘’ARABA MEZARI’’

Olayın görgü tanıkları yoldaki devasa çukurların bir gün kazaya sebep olacağını bildiklerini ve karayollarının bir an önce bu konu ile gerekeni yapmasını talep ettiklerini söylediler. Yol boyunca büyüklü küçüklü birçok çukurun bulunduğunu belirten görgü tanıkları, bölge halkı olarak artık bu çukurlara ‘’araba mezarı’’ ismini taktıklarını söylediler. Her geçen gün bir yenisi açılan çukurların özellikle bölgede misafir olarak bulunan sürücüler açısından çok büyük bir tehlike olduğu belirterek, hükümetin bu konuda bir tedbir almasını istediler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 604 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler